Electrolux’ten 43 desibellik orkestra

Marka 'ergothree' serisinin sessiz çalışma özelliğine vurgu yapıyor.

31.07.2013 - 09:01 | Haluk Kasarcı

Electrolux'ten 43 desibellik orkestra

Electrolux‘un yeni elektrikli süpürge serisi ‘ergothree’nin en dikkat çekici özelliği son derece sessiz çalışması. Yeni seri çalıştığında yalnızca 43 desibel ses çıkarıyor. Ancak bu tam olarak nasıl bir ‘gürültüyü’ ifade ediyor?

TBWA Hakuhodo ekibi ‘ergothree’nin bu özelliğine vurgu yapmak adına 43dB Senfoni’yi kurdu. Hemen karşısında bir desibel ölçer bulunan sert mizaçlı bir orkestra şefinin yönetiminde Carmen’i icra eden orkestranın 43 desibel sınırını aşmamaya çalışırken verdikleri görüntüler de bir videoda bir araya getirildi. Standart bir icrası 90 desibel civarında olan Carmen, 43dB Senfoni tarafından başarıyla üst sınır olan 43 desibeli geçmeden çalındı.

Son dönemde konser etkinliklerinin markalar için yaratıcı birer atmosfer oluşturduğu reklamların trend olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bankanın yeni açılan mobil şubelerinin tanıtımını yapmak üzere yalnızca mobil cihazların kullanıldığı BNP Paribas reklam filmi ve Unilever’in güçlü saç tellerine vurgu yapmak için hazırladığı yaylı dinletisi akla ilk gelen örneklerden.

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.