David Edwards’ı tanımanız için 3 neden

Brand Week Istanbul’un ufuk açıcı konuşmacılarından David Edwards'a biraz yakından bakalım.

27.09.2017 - 18:05 | Alev Kaynak

David Edwards'ı tanımanız için 3 neden

Harvard Üniversitesi Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu’ndan David Edwards, Brand Week Istanbul’un en ufuk açıcı konuşmacılarından biri olarak İstanbul’a geliyor. Mühendislikten biyolojiye, sanattan tasarıma kadar pek çok alanda fikir üreten, yetinmeyip uygulamaya da geçen biri Edwards. İşte onu tanımanız için üç neden.

Modern bir mucit

David Edwards bir akademisyen olabilir ancak modern toplumun uzmanlıklara hapsedilmiş iş bölümünde onu tarif eden bir sözcük yok. 150 yıl önce yaşasaydı, belki ona mucit diyebilirdik. Şimdiye dek bir arada var olabileceği düşünülmemiş kavram ve pratikleri tepkimeye sokan, kriz anlarını ve kafa karışıklığını seven, sürekli soru sorup keşiflere çıkan bir mühendis o. Yalnızca mühendis de değil; sanatçı, provokatör ve tasarımcı. Multidisipliner çalışmaları, ona Fransız Kültür Bakanlığı tarafından verilen Sanat Şövalyesi unvanını getirdi 2008 yılında. 2001 yılında ise ABD’nin Ulusal Mühendislik Akademisi’nin en genç üyesi oldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.