Lifetime TV’den çocuklar için anlamlı bir proje

Lifetime İkinci Şans Projesi, vakıflardaki çocuklara ikinci bir şans sunmak amacıyla hayata geçiriliyor.

27.09.2017 - 17:33 | MediaCat

Lifetime TV'den çocuklar için anlamlı bir proje

Lifetime TV, hakları ellerinden alınan çocuklara ikinci bir şans sunmak amacıyla eğitim, konaklama, rehabilitasyon ve yaratıcılık konularına odaklanan bir projeyi hayata geçiriyor. Vakıflardaki çocuklara elle tutulur bir kaynak üretmek ve ülkemizde farkındalık yaratmak hedefiyle yola çıkılan “Lifetime İkinci Şans Projesi”, tüm dünyada 124 bölgede, 150 milyondan fazla haneye, 11 dilde yayın yapan A&E Networks’ün kanallarından birisi olan Lifetime’ın ev sahipliğinde “Variety Power of Women Awards” etkinliğinin bir parçası olarak konumlanıyor.

Lifetime İkinci Şans Projesi ile hedeflerinin, vakıflardaki çocuklara elle tutulur bir kaynak üretmek, ülkede farkındalık yaratmak ve global bir proje ile birlikte sürdürülebilir kılmak olduğunu belirten proje sahibi MCD Medya Yönetim Kurulu Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya, projenin hayata geçirilebilmesi için yakın arkadaşı Rönesans Holding CEO’su İpek Ilıcak Kayaalp ile birlikte projenin kişisel bağışçıları olduklarını söyledi. Hem yurt içi hem yurtdışı projesi için Lifetime’dan da farkındalık yaratılması amacı ile çok yüksek bir kaynak ayrıldığının altını çizen Esra Oflaz Güvenkaya, projenin sürdürülebilirliği için yeni hayırseverlere ihtiyaçlarının olduğunu vurguladı.

Sözlerine Lifetime İkinci Şans Projesi için bu yıl en büyük bağışı Koruncuk Vakfı’na yaptıklarını söyleyerek devam eden Esra Oflaz Güvenkaya, bağışın Koruncuk Köyleri’nde yaşayan çocukların haklarını korumalarına destek olunması ve rehabilitasyon, eğitim, barınma konularındaki eksiklerinin tamamlanması ve de geliştirmesine yönelik kullanılacağını belirtti. Proje kapsamında desteklenen ikinci derneğin Yaratıcı Çocuklar Derneği olduğunu açıklayan Güvenkaya, derneğin Koruncuk Köyü’nde yaşayan çocuklara yaratıcılıklarını geliştirip yetenekli çocukları keşfetmek amacı ile workshop’lar uygulayacağını söyledi. Güvenkaya, çocukların çalışmalarının yıl sonunda yapılacak bir gösteri ile vakıf tarafından ödüllendirileceğini de ekledi.

Projeye “Lifetime Türkiye 2017 Honoree”leri olarak destek veren Meryem Uzerli ve Rönesans Holding CEO’su İpek Ilıcak Kayaalp, 4 Ekim’de düzenlenecek etkinlikte onurlandırılacak. 13 Ekim’de Los Angeles’da gerçekleştirilecek “Variety Power of Women “ organizasyonuna da Lifetime Türkiye adına Meryem Uzerli, Esra Oflaz Güvenkaya ve İpek Ilıcak Kayaalp katılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.