Cüzdan Dostu Markalar

FikriMühim'in 13-17 Mayıs tarihleri arasında MediaCat için gerçekleştirdiği "Cüzdan Dostu Markalar" araştırmasının sonuçları karşınızda.

09.06.2022 - 15:55 | MediaCat

Cüzdan Dostu Markalar

FikriMühim, 13-17 Mayıs tarihleri arasında Türkiye temsili bin kişiyle MediaCat için tüketicilerin “Cüzdan Dostu Marka” algılarını irdeledi. Araştırma, “Cüzdan Dostu Marka” dendiğinde tüketicilerin zihninde yüzde 49 ile “Fiyat-performans dengesi iyi olan marka”, yüzde 39 ile “İyi kaliteyi ucuz fiyata satın aldığım marka” ve yüzde 11 ile “Kalitesi düşük marka” ifadelerinin canlandığını ortaya koydu.

Araştırmaya göre, bir marka hedef kitlesine “Zor gününüzde yanınızdayız” mesajıyla seslendiğinde bunun tüketici nezdindeki anlamı şöyle: “İndirim yapacak” (yüzde 26), “Çeşitli kampanyalar yapacak” (yüzde 26), “Fiyatlarında artış yapmayacak” (yüzde 24) ve “Farklı ödeme avantajları sunacak” (yüzde 24).

Araştırma sonuçları, “Cüzdan Dostu Marka” kavramına karşılık olarak Türk halkının aklına ilk gelen markaları da ortaya koyuyor. İşte o markalar:

Market – BİM (%68)
Süt – Dost (%60)
Yoğurt – Dost (%64)
E-ticaret sitesi – Trendyol (%60)
Şampuan – İpek (%41)
Tuvalet kâğıdı – Familia (%29)
Deterjan – ABC (%37)
Sabun – Fax (%39)
Peçete – Blume (%32)
Bebek bezi – Sleepy (%37)
Fast-food – Komagene Çiğköfte (%34)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.