MediaCat

CNN’den aşısız çalışanlarına yaptırım

CNN, ABD’de ofise aşısız gelen üç çalışanını işten çıkardı.

CNN’den aşısız çalışanlarına yaptırım

CNN bu yıl, çalışanlarının ABD’deki ofislerine dönmeleri için COVID-19 aşısı olmalarını zorunlu kılmıştı. Şirket dün yaptığı açıklamada, ofise aşısız giderek güvenlik protokollerini ihlal eden üç çalışanını işten çıkardığını duyurdu.

CNN Başkanı Jeff Zucker, Perşembe günü yayınlanan bir bildiride, “Geçen hafta ofise aşısız gelen üç çalışandan haberdar olduk. Açık konuşmak gerekirse bu konuda sıfır tolerans politikamız var” ifadelerini kullandı. İşten çıkarılan çalışanların hangi departman ve pozisyonlarda çalıştıklarını açıklamayan Zucker, bildirinin ötesinde herhangi bir yorum yapmayı reddetti.

Şirket, bugüne dek çalışanlarından aşı olduklarına dair ispat niteliğinde bir belge talep etmiyor, kontrolü inşa ettiği güven ilişkisiyle sağlamaya çalışıyordu. Zucker, ilerleyen haftalarda aşı kanıtı göstermenin CNN ofislerine girişin resmî bir parçası haline gelmesini beklediklerini de belirtti.

CNN’in hamlesi, büyük bir Amerikan şirketinin çalışanlarını aşı olmadığı gerekçesiyle işten çıkarmasının bilinen ilk örneklerinden biri oldu. Facebook ve Google dahil olmak üzere birçok büyük şirket, ofise dönmek için çalışanlarından aşılanmalarını talep edeceklerini ifade etmiş, aralarında The Washington Post’un da bulunduğu bazı şirketler ise aşılanmış olmayı gelecekteki işe alımlar için ön koşul haline getirmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.