MediaCat

ChatGPT haftalık 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Kullanıcılar kendi GPT sürümlerini de oluşturabilecek.

OpenAI CEO’su Sam Altman, şirketin San Francisco’daki ilk geliştirici konferansında ChatGPT‘nin haftalık aktif kullanıcı sayısının 100 milyona ulaştığı bilgisini paylaştı.

Bir yıl kadar önce kullanıma açılan ChatGPT, 100 milyon aktif kullanıcıya iki ay içerisinde ulaşarak rekor kırmıştı. Bu alandaki rekor daha sonra Meta’nın X’e rakip uygulaması Threads’e geçmişti.

CEO Altman, Fortune 500 şirketlerinin yüzde 92’sinden fazlası dahil 2 milyonu aşkın geliştiricinin platformu kullandığını da ifade ederken, GPT-4’ün daha güçlü ve daha ucuz versiyonu GPT-4 Turbo’nun tanıtımı da gerçekleştirildi.

OpenAI’ın bir diğer duyurusu ise kullanıcıların kendi GPT sürümlerini oluşturabileceklerine dair. Kullanıcılar bu botları kodlama bilgisi olmaksızın, yalnızca prompt’larla oluşturabilecek. Kurumsal müşterilere, yalnızca şirket içinde kullanabilecekleri ve şirket bilgi tabanı üzerine inşa edilmiş GPT’ler oluşturma olanağı da tanınacak.

OpenAI, bu ay sonu itibarıyla kullanıcıların kendi oluşturdukları GPT’leri bir mağazada yayımlamalarına izin vermeyi de planlıyor. İlk etapta doğrulanmış geliştiricilerin kreasyonlarının yer alacağı mağazada popüler GPT’lere sahip kişilerin gelir elde etmesi de söz konusu olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.