MediaCat

Format C’de üst düzey 2 atama

Mert Bitmez ve Eda Soytürk ajansın yönetim kadrosuna katıldı.

Format C'de üst düzey 2 atama

Format C’nin kreatif direktörü Mert Bitmez ve müşteri ilişkileri direktörü Eda Soytürk ajansın yönetim kadrosuna dahil oldu. Mevcut görevlerine ek olarak yönetici ortak olarak atanan iki isim, yeni dönemde Format C’nin tüm idari süreçlerinden sorumlu olacak.

Reklamcılık kariyerine 2008 yılında henüz Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenciyken başlayan Mert Bitmez, Medina Turgul Profilm’de ses editörü olarak 1 yıl çalışıp mezun olduktan sonra kariyerine metin yazarı olarak devam etmeye karar verdi. Sırasıyla DDB&Co, Kendi Ajansı, M.A.R.K.A., Ogilvy&Mather, Titrifikir ajanslarında metin yazarı; Cheil Worldwide Türkiye’de yazar ve kreatif grup başkanı; Equilibre Monaco Creative Agency’de ise kreatif direktör olarak görev aldı. Aralarında Samsung, BP, Coca-Cola, Ford, Pınar, Lipton, KFC, Pizza Hut, Bellona, Tefal’in de bulunduğu 100’e yakın marka için projeler üreten Bitmez, 60’a yakın lokal ve global reklamcılık ödülü kazandı. Mert Bitmez, dört yıla yakın süredir Format C’de kreatif direktör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

2009 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olduktan kariyerine Alafortanfoni’de başlayan Eda Soytürk ise jr. müşteri temsilcisi olarak girdiği çatı altında yedi yıl içinde müşteri direktörlüğüne kadar yükseldi. 2016’da altı ay boyunca Amerika’da yaşayan Soytürk, geri döndüğünde Alafortanfoni’deki görevine devam etti ve bu süreçte Digiturk, Anadolujet, THY, Miles&Smiles, Wingo, Vestel, Regal, Hotpoint, Ülker, Markafoni, Çaykur, Didi, Renault, Dacia, Pınar Süt, Kido, İddia, Koçtaş gibi farklı sektörlerden markalara hizmet verdi.

2017 yılında Format C’ye transfer olan Eda Soytürk, 2018 yılında Format C markası Groupe SEB’e altı ay boyunca danışmanlık verdi. Soytürk, Format C’deki müşteri ilişkileri direktörlüğü görevine Tefal, Rowenta, WMF, sahibinden.com, Borusan Premium, Bellona, Sütaş gibi markalara hizmet vererek devam ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.