Cep telefonunuzla ilişkiniz ne kadar sağlıklı?

Motorola ve Ashton Kutcher telefon sevdasını test ediyor.

17.11.2015 - 17:58 | Arzu Nilay Kocasu

Cep telefonunuzla ilişkiniz ne kadar sağlıklı?

“Telefonlar neredeyse buzdolapları gibi oldu. Hepimizin buzdolabımızın kapağını açıp hiçbir şey almaksızın bir süre içeriye baktıktan sonra tekrar kapattığımız olmuştur.” diyor Ashton Kutcher cep telefonlarıyla kurduğumuz ilişkinin basitçe açıklanabilecek bir faydanın ötesine geçtiğini anlatmak için. Pek çoklarımız ortada cevap verecek bir mesaj veya arama olmadığı halde cep telefonlarımızı öylesine kurcalıyor, çoğu zaman yalnızca -pek de merak etmediğimiz halde- saate bakmak için telefonlarımızı elimize alıyoruz.

İnsanların cep telefonlarıyla kurdukları ilişkinin kara sevdaya dönüşüp dönüşmediğini görmek, işin doğrusu ses komutlarına duyarlı yeni modelini tanıtmak için Motorola, ABD’li oyuncu Ashton Kucher’ı da yanına alarak ufak bir deney gerçekleştirdi.

Bir grup insanı ufak bir odaya yerleştiren marka, ekranları yere dönük haldeki telefonlarına dokunmaya izinleri olmayan deneklerin telefonlarına kaç dakika boyunca kayıtsız kalabileceklerini anlamaya çalıştı. Görünüşe göre telefonlarımıza dokunmadan edemiyoruz; çalan bir telefona cevap verme dürtüsünün gerçekten sağlıksız olup olmadığını anlamak ise başka bir deneyin konusu.

Kaynak: Design Taxi