MediaCat

CEO’nuz sizden kaç kat fazla kazanıyor?

Omnicom ve IPG bu kez kartlarını açık oynuyor.

CEO’nuz sizden kaç kat fazla kazanıyor?

Dünyanın en büyük reklam holdinglerinden Omnicom Group ve Interpublic, bu yılın başında Dodd-Frank Act’in kamuoyunu aydınlatma zorunluluğuna uyarak, holdingin CEO’ları ile çalışanların ortalama kazançları arasındaki farkları açıkladı. Buna göre Omnicom CEO’su John Wren, tüm çalışanların ortalama kazançlarından 596 kat, IPG CEO’su Michael Roth ise 264 kat fazla kazanıyor.

Omnicom’un açıklaması, geçtiğimiz yıl holdingde yıllık ortalama kazancın 40.230 dolar; CEO John Wren’inkinin ise 23.959.325 dolar olduğunu ortaya koyuyor. Omnicom’un hesaplamasına; Kolombiya, Mısır, Endonezya, Malezya, Meksika, Tayland ve Ukrayna’da yer alan 4 bin 944 çalışan ve Wren’in dışındaki tüm tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanların katıldığı belirtiliyor.

IPG’de ise 2017’deki ortalama kazanç 63.936 dolar iken; CEO Roth’un 16.883.818 dolar kazandığı görülüyor. Holdingin ortalama oluştururken ise Ruth hariç tüm tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanların kazançlarına yer verildiği bilgisi paylaşılıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.