Capitol Ogilvy PR’a yeni genel müdür

Uzun yıllar stratejik iletişim danışmanlığı şirketi Aman and Associates'te Müşteri Grubu Yöneticisi olarak görev yapan...

23.06.2009 - 16:01 | MediaCat

Uzun yıllar stratejik iletişim danışmanlığı şirketi Aman and Associates’te Müşteri Grubu Yöneticisi olarak görev yapan Emine Çubukçu, Capitol Ogilvy Public Relations Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Capitol Ogilvy Public Relations, Genel Müdürlük görevini Emine Çubukçu’nun üstlendiğini duyurdu. 1 Haziran 2009 tarihi itibariyle sadece Ogilvy Public Relations Worldwide’ın Türkiye ofisi olarak hizmet vermeye başlayarak kurumsal kimliğini yenileyen ajans, Capitol Ogilvy Public Relations olarak yepyeni bir döneme güçlü bir şekilde girdi.

İletişim sektöründeki 16 yıllık kariyerinde birçok reklam ajansında görev alan Emine Çubukçu, yaklaşık 10 yıl Amerika’da Aman and Associates stratejik iletişim danışmanlığı şirketinde çalıştıktan sonra Capitol Ogilvy Public Relations’da üstlendiği yeni görevi ile ilgili olarak “Uzun bir süre yurtdışında deneyim kazandıktan sonra Türkiye’ye dönmek heyecan verici. Bu deneyime, özellikle de yerel başarısını uluslararası platformda ispatlayarak faaliyetlerini dünyanın en güçlü PR oluşumlarından birinin çatısı altında sürdüren Capitol Ogilvy Public Relations gibi alanında birçok ilke imza atan köklü bir ajansta devam etme imkânı bulduğum için de son derece mutluyum.” dedi.

Çubukçu’nun bu göreve gelmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Capitol Halkla İlişkiler’in kurucu ortağı ve Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan, “Yönetim anlayışımızın temelini daima kendimizden daha başarılı olacağına inandığımız kişileri aramıza katma çabamız oluşturmuştur. Emine Çubukçu ile işbirliğimizin altında da bu bakış açısı yatıyor. Çubukçu’nun uluslararası deneyiminin yeni kurumsal kimlik çalışmasıyla birlikte tazelenen Capitol Ogilvy Public Relations’ın gelecek döneminde planlanan daha güçlü ve önemli başarıları tetikleyeceğine inanıyorum.” dedi.

Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan ve İstanbul Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunan Emine Çubukçu iş hayatına 1993 yılında başladı. select-TBWA, Ajanstek ve Statu gibi reklam ajanslarında müşteri direktörü olarak çalışan Çubukçu, 2001 yılında Amerika Washington DC’de stratejik iletişim danışmanlığı yapan Aman and Associates’te Müşteri Grubu Yöneticisi olarak görev yapmaya başladı. Burada çalıştığı yıllar süresince TNT, Lifetime Television, breastcancer.org, Lankeanu Hospital, Adalet Bakanlığı, mediamattersforamerica.org ve StartChange gibi marka ve kurumlara strateji geliştirme ve planlama, iletişim kampanyalarının yönetimi gibi hizmetler verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.