Cannes’da Medya, Açıkhava ve Radyo Lions Ödülleri açıklandı

Bu sene 56. düzenlenen Uluslararası Cannes Reklam Festivali'nde, dün gece düzenlenen ikinci ödül seremonisinde...

24.06.2009 - 10:24 | MediaCat

Bu sene 56. düzenlenen Uluslararası Cannes Reklam Festivali’nde, dün gece düzenlenen ikinci ödül seremonisinde Medya, Açıkhava ve Radyo Lions ödülleri sahiplerini buldu.

Medya kategorisinde toplam 1840 iş içerisinden kısa listeye kalan 211 iş arasından 122 iş ödüllendirildi. Açıkhava kategorisinde toplam 4498 iş içerisinden kısa listeye kalan 512 iş arasından 69 iş ödül sahibi oldu. Radyo kategorisinde ise toplam 1153 iş arasından kısa listeye kalan 167 iş arasından 33 iş ödül sahibi oldu.

Medya Grand Prix ödülü JWT Japonya’nın oldu. JWT Japonya Nestle’nin Kit Kat markası için hazırladığı yaptığı ‘Kit Kat Mail 2009’ çalışması ile medya kategorisinde en büyük ödülün sahibi oldu.

Açıkhava Grand Prix ödülü Güney Afrika’nın oldu. TBWAHUNTLASGARIS, Johannesburg TheZimbabwean için hazırladığı ‘Fight the Regime’, ‘Cheaper than Money’, ‘Trillion Dollar Billboard’, ‘Z$250 000 000’ ve ‘Wallpaper’ işlerinden dolayı Açıkhava kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Radyo Büyük Ödülü ise Güney Afrika’ya gitti. Grand Prix, Net#Work BBDO Johannesburg tarafından Virgin Atlantic Airline için hazırlanan “Dancer”, “Dog” ve “Ferret” adlı çalışmalara verildi.

Yılın Medya Ajansının da belirlendiği seremonide, Dentsu Tokyo ‘Yılın Medya Ajansı’ ile ödüllendirildi.

Young Lions Medya yarışması Avustralya takımının oldu. Altın Madalyayı Universal McCann Avustralya’dan Lauren Cassar ve Tristan Burrell kazandı. Medya kategorisinde, 20 altın, 30 gümüş ve 71 Bronz Lions, Açıkhava kategorisinde, 11altın, 21 gümüş ve 35 bronz, Radyo kategorisinde, 1altın, 2 gümüş ve 11 bronz Lions dağıtıldı.

MediaCat Online Site İçi Link

Cannes’dan Türkiye’ye ilk ödül geldi

Cannes’da Promo, PR ve Doğrudan Pazarlama Lions Ödülleri açıklandı

Türkiye’den 34 iş Cannes kısa listelerinde

Cannes’dan ilk haberler

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.