Best Buy yeni reklam ajansını belirledi

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Çin, Meksika ve Avrupa'daki operasyonlarından sonra şimdi de Türk tüketicileriyle...

23.06.2009 - 15:25 | MediaCat

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Çin, Meksika ve Avrupa’daki operasyonlarından sonra şimdi de Türk tüketicileriyle buluşmaya hazırlanan tüketici elektroniği perakendecisi Best Buy, Türkiye’de reklam ajansı olarak Leo Burnett ile el sıkıştı.

Leo Burnett İstanbul Ajans Başkanı Ahmet Akın konuyla ilgili olarak: “Dünyanın en büyük tüketici elektroniği perakendecisi olan Best Buy ile çalışacak olmanın heyecanı içindeyiz. Leo Burnett Grubu olarak tüm dünyada “shopper marketing” alanına ağırlık veriyoruz.

Perakende alanındaki tecrübemizi Best Buy’ın uluslararası marka gücüyle birleştirerek iyi bir işbirliği yaratacağımıza inanıyoruz.” dedi. 43 yıllık tecrübesi, 45 milyar dolar cirosu, 13 ülkedeki faaliyeti, sahip olduğu 9 markası, yaklaşık 4 bin mağazası ve 155 bin çalışanı ile dünyanın en büyük tüketici elektroniği perakendecisi olan Best Buy, Türk tüketicisine yeni bir teknoloji alışverişi deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Best Buy Türkiye, Leo Burnett İletişim Grubu içindeki Leo PR’dan da Aralık 2008’den bu yana iletişim danışmanlığı hizmeti alıyor.