Burger King’den çevre dostu adım

Marka, Miami'deki restoranlarında sürdürülebilir ambalaj alternatiflerini denemeye başladı.

05.05.2021 - 11:46 | Simge Şenses

Burger King'den çevre dostu adım

Burger King, daha sürdürülebilir bir geleceğin parçası olma hedefiyle Miami’de yer alan 51 restoranındaki servis ürünlerinde çevreci ambalaj çözümlerini denemek üzere bir pilot program başlattı. Geridönüştürülebilir mukavvadan üretilen patates kızartması kaplarını; kağıt pipetler ve pipetlere duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran içecek kapaklarını; tamamen geridönüşüm ürünü peçeteleri; kağıt kullanımını yüzde 34’e varan oranda azaltmayı vaat eden alternatif hamburger ambalajlarını kapsayan çözümlerin, müşterilerin geribildirimleri doğrultusunda ülke çapında kullanıma sunulması planlanıyor.

Miami’deki pilot programın yanı sıra markanın New York, Portland ve Tokyo’da yeniden kullanılabilir hamburger ve içecek ambalajlarını test etmek için sıfır atık teslimat platformu Loop ile kurduğu işbirliği de sürüyor. Marka, devam eden sürdürülebilirlik çalışmalarının parçası olarak bir süre önce Whopper’ın limon otuyla beslenen sığır etinden yapılmış bir versiyonunu da tanıtmış ve bunun metan gazı emisyonlarını azaltacağını ifade etmişti.

Burger King Yenilik ve Sürdürülebilirlik Başkanı Matthew Banton, Miami’de başlatılan pilot programla ilgili, “Sürdürülebilir ambalaj, Restaurant Brands for Good yolculuğumuzun temel taşlarından biri ve bu yeni pilot program, bizim için büyük bir fark yaratma fırsatı sunuyor. İlerlememiz konusunda iyimseriz ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmada üzerimize düşeni yapmak için atıkları azaltmaya kararlıyız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: CNN, Businesswire

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.