MediaCat

Biskrem mucidini Instagram’da aradı

Marka, Instagram’da başarıyı yaratıcı bir senaryo ile yakaladı.

Biskrem mucidini Instagram’da aradı

Pazara ilk sunulduğu günden bu yana Ülker‘in en popüler ve bilinirliği en yüksek markalarından birisi olmayı başaran, “bi Biskrem versem” sloganıyla hafızalarda yer eden Biskrem, Instagram’da başarıyı yaratıcı bir senaryo ile yakaladı.

Ülker’in marka için birlikte çalıştığı ajans ArnoBrasco‘nun imzasını taşıyan proje, Instagram üzerinde kurgulanan ve platformun tüm özelliklerini bir arada kullanan bir oyundan ibaret. Kullanıcılara önce Biskrem’siz bir dünya resmeden, ardından da onları ürünün pazara sunulduğu tarihe, 1991’e götüren oyun, markanın sevenlerinden Biskrem’in tarihteki yerini tekrar kazanmasına yardımcı olmalarını istedi. Birbirlerine bağlı farklı kullanıcı hesapları üzerinden ipuçlarına ulaşan takipçiler, başarıyı etiketler ve sorgu ekranlarında aradı.

Ajans, oyunun sonunda Biskrem’in takipçi tabanında yüzde 850 büyüme kaydettiklerini ve çok sayıda olumlu yorum aldıklarını belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.