Biraz da müzik zamanı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan 'Ballantine’s ile Sahne Şirketlerin' yarışması öncesi, geçtiğimiz yılın birincisi Ipsos’tan tüyolar aldık.

14.01.2013 - 11:33 | MediaCat

ballantine's ile sahne şirketlerin - biraz da müzik zamanı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ‘Ballantine’s ile Sahne Şirketlerin’ yarışmasının ön elemeleri 11 Şubat – 8 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak. Organizasyonunu HY Tanıtım ve BG İletişim’in gerçekleştirdiği ve sadece şirket çalışanlarından oluşan müzik gruplarının yarışabildiği şirketler arası müzik yarışmasının 2012 yılı birincisi Ipsos olmuştu. Üç yıldır projenin ana sponsoru Ballantine’s.

Hedef kitle olan genç profesyonellerin, zamanlarının önemli bir bölümünü ofis içinde geçirdiklerini ve bu geçirdikleri zamanlara farklılık katabilecek, keyifli bir etkinlikte buluşmayı amaçladıklarını söyleyen Ballantine’s Marka Müdürü Özgün Tozaçan, bu etkinlik ile çalışanların başka şirket çalışanları ile tanışacakları, eğlenecekleri ve aynı zamanda tatlı bir rekabet yaşayacakları bir platform yarattıklarını düşünüyor.

Yarışmaya 2011 yılında Turkcell, Avea, Citibank, Pirelli, Nestle, ING Bank, Kariyer.net, Jotun Boya, Gri Creative, Lundbeck İlaç, McCann Erickson, BDH, T-Bank, TEI olmak üzere 14 şirket; 2012 yılında ise Turkcell, Citibank, Pirelli, Nestle, ING Bank, Jotun Boya, TEI, Tagwondo, Tüpraş, Starcom MediaVest Group, Bmsmart, Netaş, Gün Avukatlık Bürosu, Ipsos KMG, İnnova, Pozitif, TTNET, AkçanSA, Anadolubank, Abott, İCF Airports, AstraZeneca, ABank, Eser Holding, GFK, Vaillant Group olmak üzere 26 şirketin katıldığını söyleyen Proje koordinatörü / Organizatör Hakan Yanar, projeyi oluştururken, şirketlerin içinde müzik yapan kişilerin olduğunu bildiklerini fakat bu kişilerin, profesyonellerle yarışacak kadar deneyimli ekiplerden oluşacağını tahmin etmediklerini dile getiriyor.

Biz de 2012’nin birincisi, aralarında daha önce müzik deneyimi olan üyelerin de olduğunu öğrendiğimiz Ipsos grubuna, yarışmaya hazırlık dönemlerini ve bu yılki yarışmacılara nasıl tavsiyelerde bulunabileceklerini sorduk.

 

Yarışmanın Birincisi  İPSOS - Better Bros Company Band - 2012

Yarışmanın Birincisi Ipsos - Better Bros Company Band - 2012

Daha önce bir müzik grubu deneyiminiz var mıydı?

Utku Doğruak, Tüketici Panelleri – Modelleme ve Analiz Müdürü: Grupta farklı müzik geçmişlerine sahip insanlar var. BBCB ile, vokalistlerimizden Melike ve Gülşah yeni giriş yaptı sahneye. Hakan grubu ‘Eskici’ ile, yıllarca barlarda canlı müzik yapmış bir arkadaşımız. Tutku uzun zamandır ‘Gökalp Baykal Band’ ile çalmakta. Burak ‘Grioda’ grubunun vokalisti. Özer, çeşitli gruplarda yer almış ve şu anda ‘Scumbag’ grubu ile devam ediyor; ben de ‘Zardanadam’ grubunun gitaristlerinden biriyim.

Aldığınız birincilik şirkette nasıl karşılandı?

Melike Bayraktaroğlu, Sadakat ve Müşteri Memnuniyeti Araştırmaları – Müşteri Danışmanı: Yarışma sonrası ofiste kırmızı halı ve konfetilerle karşılanmadık ama tanıdık, tanımadık herkes bizi tebrik etti. Hatta imza isteyenler bile oldu (gülüyor). Şirket içi bilinirliğimiz yüzde 90’lara yükseldi. (Araştırmacı olduğumuz için kendimizi yüzdelerle daha rahat ifade ediyoruz).  Yarı finalde destek amaçlı gelip performansımızı izlemiş olan arkadaşlar ‘Biz zaten böyle bir sonucu bekliyorduk’ dediler. Bizi izleme şansı bulamamış çalışma arkadaşlarımızın ise sadece iş ortamındaki hallerimizi bildikleri için şaşkınlıkları yüzlerinden okunuyordu. İlk bir hafta biz de olayın etkisinden kurtulamadık.

Yarışma için ne sıklıkta çalıştınız, nasıl hazırlandınız?

Burak Evren, Özel Araştırmalar – Kıdemli Müşteri Danışmanı: Yarışma için iki ay boyunca giderek artan sıklıkta prova yaptık, son iki haftada üçer provaya kadar da çıktık. Aslında bunun da yeterli olmadığını, parçaları sıfır hatayla çalmamıza yetecek ölçüde çalışamadığımızı söylemeye gerek yok, ancak iş hayatı ve özel yaşam da bir yandan sürerken daha fazlası mümkün olmadı.

Yine de bu süreçte en çok üstünde durduğumuz konuların vokaller ve davul olduğunu söylemekte fayda var. Bu da zaten hali hazırda yapılması gereken bir şeydi, zira gitar ya da bas gitarın atladığı bir notayı ya da fazladan vurduğu bir teli herkes ayırt etmeyecektir ama vokal detone olduğu ya da davul vuruş kaçırdığı anda çoğu izleyici bunu fark eder, bu da puan kaybetmenize neden olabilir. Bu açıdan bu sene yarışmaya katılacak arkadaşlarımıza bir tavsiyemiz bu konulara özel hassasiyet göstermeleri olacaktır.

Yarışmaya katılma fikri kimden çıktı?

Tutku Kutlu, Üretim – Grup Lideri: Hakan Yanar (Yarışmanın Organizatörü) ile iki sene önce iletişime geçmiştim. Geçen sene ise Synovate-Ipsos birleşmesi ile grubu oluşturduk. Birleşme sonrasında önümüzde, şirketimizin geleneksel yıl sonu toplantısı olacaktı Antalya’da. Yarışma öncesinde bu gecede sahne alıp, başlangıcı yapmış olduk. Sonra da yarışma başvurumuzu yapıp, çalışmalarımıza başladık ve yola devam ettik.

Geçen yılın birincisi olarak bu yılki yarışmacılara nasıl tavsiyelerde bulunursunuz?

Özer Gündüz, Kantitatif Araştırmalar – Müşteri Danışmanı / Hakan Ermin, International Sales&Services – Direktör: Biz yarışmada olduğumuzu unutup eğlenmemize baktık. Fakat şirketteki arkadaşlarımızın desteklerini gördükçe onları hayal kırıklığına uğratmamak için çok da çalıştık. O yüzden bizim tavsiyemiz iyi bir şeyler ortaya çıkarabilmek için olabildiğince prova yapmak. Ama aynı zamanda iş hayatında çokça karşılaştığımız kazanma hırsını bu kez bir kenara bırakarak güzel müzik yapmaya, eğlenmeye ve eğlendirmeye bakmak.

Sahneye çıkmakla kalmayın, şirket arkadaşlarınızın da mutlaka o geceye gelmesini sağlayın. Çünkü bizim için, çok sayıda arkadaşımızın gelip tüm günün sıkıntılarını unutarak dans ettiklerini, eğlenmelerini, bunun yanında bizi tüm içtenlikleriyle desteklediklerini görmek sahnedeyken en büyük motivasyonumuz oldu.

 

Selin Babacan

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.