MediaCat

Bir çocuk için istenebilecek tek şey

Yapı Kredi’den eğitime vurgu yapan bir reklam filmi.

Bir çocuk için istenebilecek tek şey

Türkiye menşeli kâr amacı gütmeyen uluslararası kuruluş Young Guru Academy (YGA) tarafından bilimi sevdirmek için başlatılan sosyal kalkınma projesi Anadolu’ya Bilim Göçü, Yapı Kredi işbirliğiyle Çocuk Evi’ndeki devlet koruması altındaki çocuklara ulaşıyor.

Ekim 2017’de İstanbul ve Ankara’da başlayan, ardından Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Erzurum gibi illerle devam eden proje kapsamında YGA ile ve Yapı Kredi Gönüllüleri, üç yıl içinde 50 ilde 5 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Yapı Kredi ise Aziz Sancar’ın öyküsünden ilham alınarak geliştirilen bu projeye verdiği desteği yeni bir reklam filmiyle duyuruyor.

Çocuk Evi’ndeki çocuklara, karmaşık görünen teknolojilerin aslında ne kadar da anlaşılabilir olduğunun proje ve deneylerle gösterildiği proje için hazırlanan film, hiç de iç açıcı olmayan bir atmosferle başlıyor. Yanında kız evladıyla oturan bir babanın konuşması ise bizleri beklemediğimiz bir noktaya ve karşı çıkılamaz bir mesaja sürüklüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.