MediaCat

‘Bir an önce kendi stilimizi bulalım’

Felis Film Craft Jüri Başkanı Ömer Faruk Sorak’tan katılımcılara tavsiyeler.

‘Bir an önce kendi stilimizi bulalım’

Felis‘e bu yıl eklenen kategoriler arasında yer alan Film Craft‘ın jüri başkanı yönetmen Ömer Faruk Sorak, reklam yönetmeni olmaya aday gençlere şu tavsiyeyi veriyor: “Hayat taklitle başlar evet. İyi ve güzel işleri ve onları yapanları (yurt içinde ve dışında) takip edelim ama bir an önce kendi stilimizi bulalım. Bulalım ki adımız kopyacıya, taklitçiye çıkmasın.”

Felis’e bu yıl eklenen Film Craft bölümünün jüri başkanısınız. Başvuran işleri değerlendirirken öncelikli kriterleriniz neler olacak?

Yeni ve özgün fikirlerden oluşan çalışmaların öncelikle ve özellikle ödüllendirileceği bir kriterimiz olacak.

Jüri üyeleri nasıl belirlendi? Hangi alanlardan isimler yer alıyor?

Her biri kendi alanında başarılı işlere imza atmış, bir filmin yaratım, sunum ve pazarlama alanında emeği olan deneyimli arkadaşlardan oluşuyor.

Değerlendirme aşamasında jüriyi nasıl bir süreç bekliyor?

Yarışmaya katılan her filmi birinci seçmeyi isteyeceğim kadar zor karar verdirecek bir süreç diliyorum.

Türkiye sizi Vizontele, Gora, Yahşi Batı gibi filmlerle tanımış olsa da reklam dünyasının içinde bir isimsiniz. Jüri başkanı olduğunuz bölümün içeriği açısından baktığınızda Türkiye’de yapılan işleri nasıl buluyorsunuz?

Dünya standartlarında iş yapabilecek kapasiteye sahip ve bunu defalarca kanıtlamış arkadaşların bu yaratıcılıklarını ve yeteneklerini son dönemlerde sıradan işlere kurban ettiren bir müşteri beklentisi yüzünden geçmiş yıllara oranla biraz gerilemiş buluyorum.

Mesleğe yeni başlamış reklam yönetmeni olmaya aday gençlere en önemli tavsiyeniz ne olurdu?

Hayat taklitle başlar evet. İyi ve güzel işleri ve onları yapanları (yurt içinde ve dışında) takip edelim ama bir an önce kendi stilimizi bulalım. Bulalım ki adımız kopyacıya, taklitçiye çıkmasın.

Jüri Başkanı olarak size soralım: Ajanslar Felis’e neden katılmalı?

Başarını ödüllendirilmesi her zaman başarma azmini körükler, başarı kriterlerini yükseltir. Daha iyiye ve güzele ulaşmak için yarışmak da ödüllendirilmek de çok değerlidir. Yarışmaya katılmak kendine güvenin, ödül almak da başarının tesadüf olmadığının kanıtıdır.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.