Kırmızı Işık’a bir ödül de Clio’dan

Cannes'da kazandığı Grand Prix ile gurur yaşatan kampanyanın başarılarına bir yenisi eklendi.

21.09.2015 - 10:53 | Ali Kuru

Clio Awards

Cannes Lions 2015’te kazandığı Grand Prix ile bir ilke imza atan Vodafone “Kırmızı Işık” uygulaması başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Çalışma, 1960 yılından bu yana reklam, tasarım ve iletişim disiplinlerindeki yaratıcılığı ve inovasyonu ödüllendiren Clio Awards‘tan da bir Grand Clio, bir altın ve bir de gümüş ödülle döndü. Entegre Kampanya kategorisinde Grand Clio ve altın ödülün sahibi olan Kırmızı Işık’a gümüş ödül ise Dijital Kategori’den geldi.

Kampanyanın arkasındaki yaratıcı ajans Y&R İstanbul Team Red ödül sevincini Twitter’dan böyle paylaşmıştı:

 

Clio Ödülleri’nin kısa listesinde Türkiye’den 4 farklı çalışma yer almıştı. Havas Worldwide Istanbul’un Durex için hazırladığı “Arrivals” ve Tribal Worldwide Istanbul ekibinin hayat verdiği “Audi: Heaven & Hell” kampanyaları Açıkhava ve Baskı kategorilerinde kısa listedeydi. Yine, Af Örgütü için gerçekleştirilen, Concept imzalı “Typography of Censorship” kampanyası da Açıkhava Kategorisi’nde kısa listede yer alıyordu. Yarışmada Türkiye’den kısa listeye kalanlar arasında ödüle kavuşan tek isim Kırmızı Işık oldu.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Clio 2015 finalistleri: Vodafone / Kırmızı Işık

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.