Başarılı markaların müzelik başarısızlıkları

Başarıya giden yolda tökezleyen büyük markaların hikâyeleri Başarısızlık Müzesi'nde anlatılacak.

11.05.2017 - 16:02 | Arzu Nilay Kocasu

Başarılı markaların müzelik başarısızlıkları

Başarısızlıkların insanı tanımlayan, onun kişiliğinin inşasına ve dünyayı algılama biçimine katkı sağlayan deneyimler olduğu söylenir. En azından Silikon Vadisi’nde genel kanı bu yönde. “Hızlı yenil, sık yenil” sözünü tıpkı Silikon Vadisi gibi kendine şiar belleyen ve hatalarından ders alarak başarıya ulaşacaklarını düşünenlere ilham verecek bir müze yolda: Museum of Failure.

“Riskli bir iş alanı olan inovasyonda eşsiz bir içgörü sağlamak” amacıyla dünyanın dört bir yanından 60’ı aşkın ürünü bir araya getiren müze, Samuel West küratörlüğünde, 7 Haziran tarihinde İsveç Helsingborg’ta kapılarını açacak.

Başarıya giden yolun ancak başarısızlıklardan ders çıkarıldığında aydınlandığını düşünenler için Google Glass, the Sony Betamax, the Apple Newton, Nokia N-gage, Coca-Cola BlāK ve hikâyesi hüsranla son bulan nice ürünün sergileneceği müzeye girişin ücretsiz olduğunu da ekleyelim.

Kaynak: Open Culture

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.