Türkiye’de cüzdanlar TROY ile tanışıyor

Yeni ödeme yöntemi TROY'un tüketici lansmanı gerçekleştirildi.

11.05.2017 - 16:35 | MediaCat

Türkiye'de cüzdanlar TROY ile tanışıyor

Bankaların ortak platformu Bankalararası Kart Merkezi  tarafından geliştirilen kartlı ödeme yöntemi ve markası TROY, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından cüzdanlardaki yerini aldı. Düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’nin ödeme teknolojilerine kattığı yeniliklerle tüm dünyaya ilham verdiğinin altını çizen BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, bundan sonra Türkiye’nin dünyaya kendi markasıyla yön vereceğini söyledi.

Dr. Soner Canko, kartların sağ alt köşesinde bir Türk markası olacağını belirttiği sözlerine, TROY markasının yaratılmasının bir tesadüf olmadığını, zira ekonominin kitabının tarih boyunca bu topraklarda yazıldığını söyleyerek devam etti. Konuşmasında ayrıca paranın, ticaretin ve borsanın Anadolu’da doğduğunu hatırlatan Dr. Soner Canko,  markanın doğuşunun bu köklü miras ile Türkiye bankacılık ve finans sektörünün ortak çabaları sayesinde gerçekleştiğini vurguladı.

İlham vermenin bir adım ötesi

Dr. Soner Canko, finansal teknolojilerde gözlemlenen hızlı büyümenin Türk toplumunun dinamik yapısı ve teknolojiyi benimseme hızı ile ilişkili olduğunun altını çizdiği konuşmasında, söz konusu dinamizm ve hızdan ilhamla dünyada taksitlendirme, güçlü sadakat programları, chip&pin ve temassız ödemeler gibi önemli teknolojik gelişmeler yaşandığını söyledi. Türkiye’nin bundan sonra ilham vermenin yanı sıra sektörün ortak girişimleri ve işbirliği ile yarattığı kendi markası aracılığı ile dünyaya yön vermeyi hedeflediğini sözlerine ekleyen Dr. Soner Canko bankaların ortak çalışması sayesinde yerel, hızlı ve yenilikçi bir yapıda olmanın da avantaj sağladığını belirtti.

Her cüzdanda en az bir TROY kart hedefi

Dr. Canko, konuşmasını yerel ödeme yöntemi kullanan Brezilya, Hindistan ve İtalya gibi ülkelerden örneklerle sürdürdü. TROY kartların POS, ATM ve e-ticaret sitelerinde yüzde 100 kabulünün sağlandığını söyleyen Dr. Soner Canko, altyapıda hiçbir sorun bulunmadığını ve TROY kullanımına dair tüm standart ve kuralların belirlendiğini de ekledi. 15’i banka, biri banka dışı olmak üzere toplam 16 kurumun TROY logolu banka kartı, ön ödemeli kart ve kredi kartı ürünü vermeye hazır olduğunu söyleyen Dr. Soner Canko, hedeflerinin tüm bankalar tarafından TROY logolu kartların kullanıma sunulması ve her cüzdanda en az bir TROY logolu kart bulunması olduğunu açıkladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.