Barkın Bayoğlu hayatını kaybetti

"Altın Elbiseli Adam" geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

25.07.2017 - 12:47 | MediaCat

Barkın Bayoğlu hayatını kaybetti

Altın Elbiseli Adam lakabı ile bilinen, çektiği videoları YouTube üzerinden motosiklet tutkunları ile paylaşarak Türkiye’de birçok insana motosiklet sevdası aşılayan Barkın Bayoğlu dün gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti. Kazada Bayoğlu’nun çarptığı Buğra Erdem de yaşamını yitirdi.

Barkın Bayoğlu hayatını kaybetti

Barkın Bayoğlu kimdir?

1975 yılında İstanbul’da doğan Barkın Bayoğlu, ailesinin göç kararı ile birlikte ilkokul yıllarında İngiltere’ye gitti. Her ne kadar siyasal bilimler okumak için Belçika’nın yolunu tutsa da Türkiye’ye döndü ve Bilgi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Bayoğlu’nun motosiklet tutkusu İngiltere’de henüz ikinci sınıfta okurken gittiği motosiklet fuarı ile başladı. İlk motosikletini lisedeyken alan Bayoğlu, Altın Elbiseli Adam lakabı ise Kazakistan’da çalıştığı yıllarda bir müzede gördüğü M.Ö. 5’inci yüzyıl’da yaşayan bir prensten esinlendi.

Motosiklet tutkusunu YouTube kanalına yüklediği videolar aracılığı ile paylaşan Bayoğlu, Brandweek Istanbul 2015’te konuşmacı olarak da yer almıştı.

Kaynak: Cnnturk