Barack Obama’yla sanal gerçeklik turu

ABD Ulusal Park Hizmeti 100'üncü yaşını 11 dakikalık bir sanal gerçeklik projesiyle kutluyor.

26.08.2016 - 15:14 | Arzu Nilay Kocasu

Barack Obama'yla sanal gerçeklik turu

ABD Ulusal Park Hizmeti’nin 25 Ağustos 2016 tarihinde 100 yaşına girmesi nedeniyle bir araya gelen Beyaz Saray, Facebook Oculus Ekibi ve National Geographic; Barack Obama’nın yer aldığı 11 dakikalık bir sanal gerçeklik projesine imza attı.

Montréalli stüdyo Félix&Paul tarafından Obama’nın Babalar Günü’nde Yosemite Ulusal Parkı’na gerçekleştirdiği ziyaret videosundan hazırlanan Through the Ages: President Obama Celebrates America’s National Parks, Beyaz Saray’ın ilk sanal gerçeklik deneyimi.

Félix & Paul Studios Kurucu Ortağı ve Yönetmeni Félix Lajeunesse, projeyle ilgili şu yorumda bulundu:

“Beyaz Saray ve Başkan Obama’yla birlikte [Obama’nın] ilk sanal gerçeklik deneyimi kapsamında çalışmak bir onur. ABD’nin Yosemite’in de aralarında olduğu büyük parklarının bu doğal alanların olağanüstü güzelliğini görebilmeleri amacıyla öncelikle ve ilk olarak ‘herkes ve tüm nesiller’ için yaratılmış olmasından özellikle ilham aldık. İnsanların Yosemite’in enginliğinin, zamansızlığının ve şiirselliğinin gerçek anlamda hissedilebildiği bu macerada Başkan Obama’ya gerçekten ‘eşlik edebilmeleri’ amacıyla sanal gerçekliğin gücünden ve büyüsünden yararlanmak istedik.”

Projeyi Gear VR, Oculus Rift ve Facebook 360 aracılığıyla deneyimlemek mümkün.

Kaynak: Infopresse

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.