MediaCat

Ariel’den sürpriz koleksiyon

Yıkandığı zaman başkalaşan kıyafetler…

Ariel’den sürpriz koleksiyon

Diğer markalara oranla daha fazla lekeyi uzaklaştırabildiğini ispatlamak isteyen Ariel, ilginç bir kampanyaya imza atmış.

Brezilyalı ünlü bir moda markası ile anlaşan Ariel, marka tarafından üretilen yeni bir koleksiyonun tamamını kirleterek özel bir koleksiyon yaratmış. Koleksiyondaki her bir kıyafeti üzerindeki baskı görünmeyecek şekilde tamamen kire bulayan deterjan markası daha sonra bu kıyafetleri, yanına bir Ariel ekleyerek, ünlü moda blogu yazarlarına göndermiş.

Blog yazarlarından ellerine ulaşan kıyafeti Ariel’le yıkamalarını isteyen marka, onları şaşırtmayı başararak internette yoğun bir ilgi düzeyi yakalamış.

Yakaladığı ilgiyi sürekli kılmayı hedefleyen marka, yaklaşan Sao Paulo Moda Haftası‘nı bir fırsat olarak görmüş ve Brezilyalı ünlü bir tasarımcı ile anlaşarak gerçek görünümlerine yıkanmalarının ardından kavuşan kıyafetlerden oluşan bir sergi düzenlemiş. Serginin ardından marka, sürpriz koleksiyonu ile ana akım medya ilgisini de yakalamayı başarmış.

Yoğun ilgiyi değerlendirmek isteyen marka son olarak sürpriz koleksiyonu Brezilya’da satışa da sunmuş. Ariel, böylelikle tüketicilerin markanın gücünü bizzat test edebildiklerini söylüyor.

Künye:

Reklamveren: Ariel
Reklam Ajansı: Agencia Africa, Brezilya
CCO: Sergio Gordilho
Kreatif Direktörler: Sergio Gordilho, Aricio Fortes ve Paulo Coelho
Metin Yazarları: Aricio Fortes ve Rodrigo Da Mata
Art Direktörleri: Paulo Coelho, Rafael Gil ve Iron Brito
Planlama: Ana Cortat
Müşteri İlişkileri: Marcio Santoro, Cecilia Duarte, Manuela Ramalho ve Marina Damato
Medya: Luiz Fernando Vieira ve Evandro Soares
Dijital Strateji: FHits ve UQBAR

Kaynak: I Believe in Advertising

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.