MediaCat

Algida bu yaz gökten dondurma yağdırıyor

İlk cemre değil, ilk dondurma düştüyse yaz gelmiştir.

Algida bu yaz gökten dondurma yağdırıyor

Algida, yaptığı yıllık basın toplantısında hem 2013 gelişmelerini hem de 2014 sürprizlerini basın mensuplarıyla paylaştı. Unilever Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin, Algida Pazarlama Direktörü Leyal Eskin Yılmaz ve Algida Marka Yöneticisi Kaan Camgöz başkanlığında yürütülen toplantı, Algida’nın Türkiye pazarına girdiği 1990 yılından bu yana hem ülkede hem de dondurma sektöründe yaşanan değişikliklere ışık tuttu.

Nielsen verilerine göre 1990 yılında Türkiye’de kişi başı dondurma tüketimi 0,3 litre iken 2013 yılında bu oran 4 litreye ulaştı. Bu oran umut verici olsa da, Türkiye dondurma tüketiminde muadili olduğu Akdeniz ülkelerinin oldukça gerisinde. Bununla beraber, aynı oranlar Algida yöneticilerine göre pazarın büyümeye ne kadar eğilimli olduğunun da bir göstergesi. Türkiye, Algida’nın global stratejilerinde önemli bir yer teşkil ediyor. Dünyanın altı Ar-Ge merkezinden biri olan İstanbul üzerinden 35 ülkedeki dondurma pazarlarının yönetimi gerçekleşiyor.

Sürdürülebilirlik yatırımları büyüyor

Hatırlayacağınız gibi, 2013 yılı ortalarında Algida dünyadaki 35’inci fabrikasını, Türkiye’nin de ilk Leed sertifikalı dondurma fabrikasını Konya’ya kurdu. 300 kişilik istihdamı ve 80 milyon litre üretim kapasitesinin yanı sıra Konya’daki fabrikada yağmur ve yüzey suyu toplama ve yeniden kullanıma hazır etme, doğal aydınlatma, atık ayrıştırma ve karbon emisyonunun azaltılması gibi üniteleriyle hem çevre dostu bir üretim anlayışı sergiliyor hem de Algida için hatırı sayılır bir maliyet avantajı yaratıyor. Bu maliyet avantajı sayesinde süt, şeker, yağ ve antepfıstığı gibi dondurma hammaddelerinin 2013 yılında uğradığı büyük fiyat artışları bu yıl Algida ürünlerinin çoğuna yansımayacak.

2014 yazına 26 yeni ürün

Algida 2014 yazını şemsiye ve dondurma dolaplarındaki görsellerini yenileyerek karşılıyor. Yeni görsellerinde ürünlerini ön plana çıkarmayı hedefleyen firma, 2007 yılından bu yana kullandığı illüstrasyonunu geride bırakıyor.

Unilever yetkilileri dondurma sektörünün katalizörünün yenilik olduğu konusunda hemfikir. Bu nedenle firma 2014 yılına 26 yeni ürünle girmeye hazırlanıyor. Bu oran geçtiğimiz yıl oranlarının tam iki katı. Carte d’Or Selection, Cornetto, Fruttare, Viennetta gibi birçok yeni ürünü aralarına katan markaların yanı sıra Frigola ve Classics gibi geleneksel ürünler de geri geliyor. Çocukların tercihi Aslan Max’ın bu yılki teması ise ‘Sihir’. Marka ailesine katılan yeni ürünler hep bu tema etrafında kurgulandı.

İlk cemre değil, ilk dondurma düştüyse yaz gelmiştir

Algida’nın ‘aşk’ ile özdeşleşen markası Cornetto ise yine birçok inovasyonu bünyesinde barındırıyor; aşk vurgusu ise yine devam ediyor.

Algida’nın 2014 yılında tüketicilerine sunmayı planladığı bir sürprizi daha var. #göktendondurmayağsa hashtag’ine yaşanılan şehrin adı eklenerek Twitter’da paylaşılıyor ve en çok tweet atan beş şehre Algida gökten dondurma yağdırıyor.

Yeni reklam filmi bu akşam saat 21.00’de

Algida’nın 2014 yazına merhaba dediği ilk reklamı bu akşam saat 21:00’de televizyonlarda yayınlanmaya başlıyor. Reklam filminde Barış Manço’nun eskimeyen parçası Kara Sevda’nın Grup Model tarafından yorumlanmış ve Algida’ya uyarlanmış versiyonunu dinleyeceksiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.