Akıllı insanların tercihi

Burger King'den mobil uygulamasını kullanmayan Britanyalılara taş atarak seslenen açıkhava kampanyası.

06.10.2022 - 11:03 | Sencer Uçar

Akıllı insanların tercihi

Birleşik Krallık’ta hayata geçirdiği açıkhava kampanyasında mobil uygulamasını kullananların akıllarının hakkını teslim eden Burger King, uygulamayı kullanmayanları “diğer insanlar” ile aynı kefeye koyuyor.

Kötüleşen ekonomik koşullar altında tüketici açısından indirim ve fırsatların, markalar için de sadakatin önem kazandığı bu dönemde açıkhavada iddialı bir söylemle yola çıkan markanın ilanlarındaki “diğer insan” tanımında yürüyen merdivenin solunda dikilenler, sahte gözlük takanlar, uçak indiğinde alkışlayanlar gibileri yer alıyor.

BBH Londra Yardımcı Yönetici Kreatif Direktörü Felipe Guimaraes, “Bu kampanya Burger King’in kural tanımazlığının güzel bir örneği. Herkes uygulamalarının teknik tarafını konuşurken biz onu kullanan insanlara yöneldik. Uygulamamızı akıllı insanlar kullanıyorsa, onlara seslenmeyelim, kullanmayan ‘diğer’ insanlara seslenelim” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Burger King Birleşik Krallık
  • Reklam Ajansı: BBH Londra
Kaynak: The Stable, The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.