Adidas Derrick Rose’dan vazgeçmiyor

Marka, nisanda sakatlanarak sahalardan uzak kalan Rose için hazırladığı 'D Rose'un Dönüşü' reklam kampanyasından vazgeçmiyor.

29.01.2013 - 08:17 | MediaCat

Adidas Derrick Rose'dan vazgeçmiyor

2012 yılında, geçtiğimiz sezonun ‘En Değerli Oyuncusu’ (MVP) seçilen Chicago Bulls’un yıldız oyuncusu Derrick Rose ile 14 yıl sürecek 250 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması imzalayan Adidas, nisan ayında sakatlanarak sahalardan uzak kalan Rose için hazırladığı ‘D Rose’un Dönüşü’ isimli reklam kampanyasından vazgeçmiyor.

Televizyon reklamlarının yanı sıra sosyal medya üzerinden de yürütülen ve ünlü sporcuya geri dönmesi çağrısında bulunan reklam dizisine ilişkin Rose, Adweek’e, “Sevenlerimden her gün destek mesajları almak gerçekten en büyük güç kaynağım oldu” açıklamasında bulundu.

Spor pazarlama analisti Bob Dorfman yaptığı açıklamada, “Sahalardan bu kadar uzun süre uzak kalıp, markası tarafından kullanılmaya devam edilen başka bir sporcu düşünemezdim. Bu marka için de zor bir durum ancak Adidas Rose’un hâlâ zirvede olduğu bu dönemde yaptığı yatırımdan faydalanmaya devam ediyor” dedi.

“D Rose’un Dönüşü” başlığı Twitter’da üç kez TT (Trending Topic) olurken, hazırlanan Youtube kampanya videoları izlenme oranı 7 milyona ulaştı.

Markanın 2012’deki kampanyası şöyleydi:

[youtube]http://youtu.be/Xt6at8wCkbw[/youtube]