A Bank’tan Alternatif Bank dönüşümü

Yüzde 100 The Commercial Bank iştiraki haline gelen banka yoluna Alternatif Bank olarak devam edecek.

06.03.2018 - 16:32 | Gönül Hadımlı

A Bank'tan Alternatif Bank dönüşümü

Alternatif Bank, 2013 senesinde hisselerinin yüzde 70’inin Katar menşeli The Commercial Bank’a satılmasıyla bir dönüşüm süreci geçirerek, “Mutlu Bankacılık” sloganıyla ABank olarak kamuoyunun karşısına çıkmıştı. Bugün ise şirket, 2016’da hisselerin tamamının The Commercial Bank’a satılmasının ardından tekrar bir dönüşüm geçirdiğini duyurdu.

Bugün itibarıyla yeniden hayatına Alternatif Bank ismiyle devam edecek olan şirket, “Birlikte, Hep İleri” sloganıyla yürüdükleri yolda daima müşterilerinin yol arkadaşı olmayı hedefliyor.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, markayı daha iyi ifade edebilmek ve sektöre daha doğru ve samimi bir destek sağlayabilmek için kolları sıvadıklarını belirterek, “Dönüşüm projemiz kapsamında stratejimizin temel unsurlarını “insana yatırım”, “kusursuz hizmet ile müşteri memnuniyeti”, “kurumsal yönetim ilkelerine uyum”, “sermayenin etkin yönetimi” ve “yaratıcı yenilikçilik” olarak belirledik” dedi.

“Hedefimiz, sektörün üzerinde bir büyüme performansı”

Alternatif Bank’ın daha önce gittiği dönüşüm sürecinin ardından neden böyle bir yol çizdiğine yönelik gelen soruları yanıtlayan Commercial Bank Grup CEO’su ve Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Joseph Abraham, 2016’da hisselerin tamamının satın alınmasının ardından 2017’de bir sindirme sürecine girdiklerini ve dönüşüm için en doğru zamanın şimdi olduğunu açıkladı. Abraham, iki bankanın birlikte iki ülkenin de ortak çıkarlarını korumak adına kol kola çalışacağının da altını çizdi.

Bu dönüşümle birlikte önümüzdeki beş senede sektörün üzerinde bir büyüme performansı kat etmeyi hedeflediklerini belirten Gür, bu sabah itibarıyla Alternatif Bank’ın Türkiye’deki 53 şubesinde birden dönüşümün ilk adımlarının gerçekleştirildiğini de ekledi.

Yaşadığı dönüşümü hedef kitlesiyle paylaşmak amacıyla bir reklam filmi yayınlayan Alternatif Bank’ın lansman filminin yapım süreci Spark imzası taşıyor. Yönetmenliğini Nicolas Caicoya’nın üstlendiği filmin müzik reprodüksiyonu ise 3K1A’ya ait.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.