80’lerle neden vedalaşmalısınız?

Union Investment'tan retronun işlevselliğini tartışmaya açan kampanya.

11.03.2022 - 11:07 | Simge Şenses

80'lerle neden vedalaşmalısınız?

Belirli bir dönemi sevmek ve ona özlem duymak normalken, o dönemin alışkanlıklarını yıllar sonra yaşatmaya çalışmak son derece anormal görünebilir. Alman varlık yönetim şirketi Union Investment’ın yeni reklam kampanyasında üzerinde durduğu içgörü de bu.

2020’lerde hayatlarını hâlâ 80’lerdeki gibi yaşama gayretindeki bir grup insanın öyküsünü ekrana getiren kampanya, eski teknolojiler ile çağdaş versiyonları arasındaki zıtlıktan faydalanarak geçmişe sünger çekmenin isabetli bir karar olduğunu hatırlatıyor.

Meslektaşları şık dizüstü bilgisayarlarında çalışırken hantal bilgisayarını taşımakta ısrarlı bir ofis çalışanını; insanlar sokakta elektrikli scooter’larıyla dolaşırken eski tip moped’iyle yol almaya çalışan bir adamı; peloton bisikletleriyle spor yapanların yanında 80’ler modasını atlatamamış permalı saçlarıyla eski tip bir bisiklet üzerinde pedal çeviren bir kadını; akıllı telefonlar dört bir yanı sarmışken antenli Motorola DynaTAC’ından vazgeçememiş bir adamı izlediğimiz filme Soft Cell’in Tainted Love parçası eşlik ediyor.

Çağdaşlarıyla tam bir zıtlık içinde olan kahramanlardan yola çıkarak hedef kitlesini birikimlerini eski tip mevduat hesapları yerine Union Invesment’ta değerlendirmeye teşvik eden film, Grabarz & Partner imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Union Investment
  • Reklam Ajansı: Grabarz & Partner
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.