47 saniyede 47 yıllık çaresizlik

LOGI'den Lübnan'daki enerji krizine son verme çağrısı.

21.07.2022 - 14:16 | Sencer Uçar

47 saniyede 47 yıllık çaresizlik

Geri kalmış enerji altyapısı, özel işletmelere ve dış ülkelere aşırı bağımlılık gibi nedenlerle tam 47 yıldır enerji kriziyle boğuşan Lübnan’da elektrik kesintileri hayatın her alanını felce uğratan bir faktör.

Hemen her gün uzun saatler elektrik kesintilerinin yaşandığı ülkede sivil toplum kuruluşu Lübnan Petrol ve Gaz İnisiyatifi (LOGI), 47 yıldır devam eden krizin yarattığı çaresizliği, acıyı, belirsizliği ve umutsuzluğu 47 saniyeye sığdırıyor. Publicis Groupe Ortadoğu ve Türkiye katkılarıyla hazırlanan filmi izleyenler, kızı hastanede yatan bir babanın 47 saniye boyunca yaşadığı çaresizliğe tanık oluyor.

Publicis Groupe Ortadoğu ve Afrika CSO’su Tahaab Rais, kampanyayı, “Filmin, yetersiz elektrik ve enerji kesintileri nedeniyle Lübnanlıların hastanelerde 47 yıldır hayatını kaybettiği, eziyet gördüğü gerçeği hakkında farkındalığı artırmasını umuyoruz” sözleriyle değerlendiriyor.

Ülkede enerji reformu talep eden LOGI, kampanya aracılığıyla, meclisteki enerji tartışmalarına şeffaf ulaşım ve yeni hükümetten enerji krizine çözüm getirmesi gibi talepleri kapsayan imza kampanyasına katılma çağrısında da bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: LOGI
  • Reklam Ajansı: Publicis Groupe
Kaynak: LBB Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.