MediaCat

Siyasal iletişimin guruları Londra’da buluşuyor

23. EAPC Konferansı bu yıl 13-14 Mart’ta Londra’da gerçekleşecek.

Siyasal iletişimin guruları Londra’da buluşuyor

13-14 Mart tarihlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşecek olan 23. Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği – EAPC Konferansı, 34 ülkeden seçim kampanyası uzmanları, siyasi danışmanlar, kampanya yöneticileri, araştırmacılar, akademisyenler, halkla ilişkiler ve siyasetçilerin katılımıyla gerçekleşecek. Her sene başka bir Avrupa ülkesinin başkentinde gerçeklesen konferansın bu seneki teması “Kutuplaşma”. Temanın altında kutuplaşmanın yarattığı koşullarda siyasi iletişim ve kampanya yönetimi, belirli sosyo-ekonomik faktörler üzerindeki etkisi tartışılacak. Konferansta ABD, İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, Rusya, İrlanda, Avusturya ve Türkiye gibi ülkelerde yakın zamanda yapılmış olan seçimler ve yaklaşan seçimler tartışılacak.

Avrupalı siyasilerden konferansa yoğun ilgi

Siyasal iletişimin guruları Londra'da buluşuyor
Yorgo Papandreu

Sosyalist Enternasyonal Başkanı Yorgo Papandreu’nun açılış konuşmasını yapacağı konferansa hem merkez sağdan hem de merkez soldan önemli Avrupalı siyasetçiler ve siyasi danışmanlar katılıyor. İngiliz siyasetçiler Stephan Dorrell, Barones Anne Caroline, Nigel Griffits, Patrick Heneghan gibi önemli isimler başta olmak üzere çeşitli Avrupalı siyasetçiler, gazeteciler ve akademisyenler konferansta sunumlar yapacaklar. Rusya’da önümüzdeki ay yapılacak başkanlık seçimlerinde farklı adayların kampanyalarını yöneten önemli isimler de konferansta temsil edilecekler.

Siyasal iletişimin guruları Londra'da buluşuyor
Dr. Selin Sayek Böke

Geçen yıl 28-30 Mayıs’ta dünya siyasetinin öncü isimlerini popülizm teması etrafında bir araya getiren EAPC Konferansı, bu yıl da 2017’de olduğu gibi Kapital Media London tarafından düzenleniyor.

Konferansa ülkemizden Dr. Selin Sayek Böke keynote konuşmacı olarak katılıyor. Ayrıca Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar Türkiye’deki Mülteciler Sorunu konusunda bir sunum yapacak.

Siyasi danışmanlar Necati Özkan ve Mehmet Ural ise etkinliğe konuşmacı olarak katılacaklar.

Gündemde yeni kampanya teknolojileri ve trendler de var

Son dönemde sürpriz başarılara imza atan Donald Trump, Emmanuel Macron, Angela Merkel, Jeremy Corbyn ve Sadık Khan gibi siyasi liderlerin dijital kampanya yöneticileri ile Brexit kampanyasının dijital kampanya yöneticileri EAPC Konferansı’na damga vuracaklar. Dijital dünyada; data kullanımından, toplum yönetimine kadar son dönemin ve yakın geleceğin teknolojileri ve trendleri konferansın önemli gündem maddeleri olacak.

Yılın en başarılı seçim kampanyalarına Polaris Ödülleri verilecek

23. EAPC Konferansı’nın sonunda 14 Mart akşamı yapılacak olan Polaris Ödülleri töreninde ise Avrupa’dan ve tüm dünyadan seçim kampanyaları, kamusal kampanyalar ve halkla ilişkiler kampanyaları arasından seçilen en iyi işler sahiplerini bulacak. Global çapta tüm siyasi kampanyaların katılımına açık olan ödül, 28 Şubat tarihine kadar başvuruları kabul ediyor. Başvuran kampanyalar 20 kişilik bir uluslararası jürinin değerlendirmesine sunulacak.

Dileyenler, 23. EAPC Konferansı ve Polaris Ödülleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.