MediaCat

2020 Lion of St. Mark ödülünün sahibi Mary Wells Lawrence

Lion of St. Mark ödülü bir kadına ilk kez verildi.

2020 Lion of St. Mark ödülünün sahibi Mary Wells Lawrence

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali tarafından verilen yaşam boyu başarı ödülü Lion of St. Mark’ın bu yılki sahibi Mary Wells Lawrence oldu. Bir kadına ilk kez verilen Lion of St. Mark ödülü Lawrence’a 26 Haziran tarihinde Lions Live platformunda takdim edilecek.

Kariyerine 1951 yılında reklam yazarı olarak adım atan Mary Wells Lawrence, 1966 yılında Richard Rich ve Stewart Greene ile birlikte kurduğu reklam ajansı Wells Rich Greene’in başkanlığını üstlendi ve büyük bir ajans sahibi, yöneticisi ve kurucusu olan ilk kadın oldu. Şirketi New York Borsası’nda işlem gören ilk kadın CEO olan Lawrence, 40 yaşındayken Copywriters’ Hall of Fame’e girdi ve bu başarıyı yakalayan en genç reklamcı unvanını elde etti.

Lawrence; Alka-Seltzer’in “Plop Plop Fizz Fizz”, “I Can’t Believe I Ate the Whole Thing” ve “Try It, You’ll Like It”, Ford’un “Quality Is Job 1”, New York’un “I Love New York”, Braniff Airlines’ın “The End of the Plain Plane” gibi kampanyalarına imza attı.

1971 yılında ABD Reklamcılık Federasyonu tarafından Yılın Kadın Reklamcısı seçilen Lawrence, 1999 yılında American Advertising Hall of Fame’e girdi. Lawrence’ın 2002 yılında yayımlanan ve Türkiye’de MediaCat Kitapları’ndan çıkan Bir Koca Hayat (Reklamcılıkta) adlı bir otobiyografisi bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.