2021'in en iyi mizah dergisi kapakları

2021’in en iyi mizah dergisi kapakları

Güleriz ağlanacak hâlimize...

06.01.2022 - 16:10 | MediaCat

Melih Bulu atamasından evsiz kalan gençlere, kadın cinayetlerinden önü alınamayan zamlara doludizgin bir trajediye dönen 2021’den geriye kalan en iyi mizah kapakları sizlerle.

Dört mizah dergisinin 1 Aralık 2020 – 30 Kasım 2021 tarih aralığında yayımlanan sayıları arasından MediaCat Yazı İşleri tarafından yapılan ilk elemeyle 45 kapak belirlendi, sayı jürinin online oylamasıyla 22’ye düştü. Yılın Mizah Dergisi Kapaklarında bu yıl jüri takdiriyle 10 yerine sekiz kapak yer alırken, jüri “Yılın Mizah Dergisi Kapağı” unvanını da kullanmama kararı aldı.

Mizah dergisi kapaklarının değerlendirme sürecinde kapakların sözlü ifade gücü ve çarpıcılığı, merak uyandırması, espri barındırması, nefret söylemi içermemesi ile genel görsel ve estetik kriterleri göz önünde bulunduruldu. Kapaklar arasından en iyileri belirleyen jüri şu isimlerden oluştu: Rafineri Kurucu Ortağı Ayşe Bali, Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın Yurdakul, FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Havas Worldwide İstanbul CCO’su Ergin Binyıldız, UNDP Türkiye İletişim Bölüm Başkanı Dr. Faik Uyanık, Deeper Yönetici Ortağı İhsan Özçıtak, MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Gazeteci Şelale Kadak, Oksijen Yazı İşleri Yöneticisi Tayfun Devecioğlu ve Gazeteci Tunca Öğreten.

Yılın Mizah Dergisi Kapakları

Uykusuz – 6 Ocak 2021

Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanı tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanmasını takip eden olaylar zinciri 2021 gündemini en meşgul eden toplumsal olaylardan biriydi. Protestoları resmeden kapağıyla Uykusuz, jüriden geçer not almayı başardı.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.