İspanya’dan yeni bir sanat akımı

LIDL İspanya yeni kampanyasında felsefesini sanata dönüştürüyor.

27.01.2020 - 09:57 | Arzu Nilay Kocasu

“Düşük fiyata kaliteli ürün” felsefesiyle faaliyet gösteren Almanya menşeli indirim market zinciri LIDL, bu felsefesini sanat akımına dönüştürdüğü yeni bir reklam kampanyası hazırladı.

Düşük fiyat akımının (Lowpriceism) öncüsü olan LIDL’in bu felsefesinin sanata ve insan yaşamına sunduğu katkıların bir belgesel gibi anlatıldığı iki buçuk dakikalık reklam filmi Tiempo BBDO imzası taşıyor.

Tiempo BBDO ECD’si Tomás Ferrándiz kampanyanın anafikrini “Kampanya fikri LIDL ekibiyle buluştuktan sonra şekillenmeye başladı. Brief toplantısı sırasında, pazarlama ekibinden biri ‘Bu kalitede ürünleri böyle fiyatlara sunmak neredeyse bir sanattır’ dedi. Bu cümleyi bir kenara ayırdık. Kampanya hazırlık sürecinde bu fikri gerçeğe dönüştürmenin iyi olacağını düşündük” sözleriyle açıklarken, LIDL Pazarlama Müdürü Antonio Alarcón kampanya hakkında şu yorumda bulundu:

“Düşük fiyat akımıyla alametifarikamızı yani en yüksek kalite ürünleri en iyi fiyata sunma özelliğimizi güçlendirmek istedik. Özgün ve eğlenceli bir anlatımla özümüzü sanatsal bir seviyeye yükselten ve bizi, bizi eşsiz kılan şeyler aracılığıyla müşterilerimize bağlayan bir akım bu.”

KÜNYE

  • Reklamveren: LIDL İspanya
  • Reklam Ajansı: Tiempo BBDO
  • Yönetmen: Humbert Aparicio
  • Yapımevi: Petra Garmon
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.