Zamansız Sofralar ziyarete açıldı

Sergi 8 Ekim'e kadar Esma Sultan Yalısı'nda.

06.10.2021 - 15:14 | Simge Şenses

Zamansız Sofralar ziyarete açıldı

The Marmara Group, BFA Production, Infinity FX Studio proje ortaklığı ve Burgan Bank ana sponsorluğuyla hayata geçen Reflections İstanbul Zamansız Sofralar Sergisi, Pazartesi günü akşam saatlerinde Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşen açılışla kapılarını sofra sanatı meraklılarına açtı.

Yaratıcılık, sunum, lezzet ve teknolojiyi bir araya getiren sergide 40’a yakın tasarımcının “bereket” teması etrafında tasarladığı, 20’ye yakın katılımcının ise çiçek enstalasyonlarıyla farklı bir görsel zenginliğe bürüdüğü sofralar görücüye çıktı. Her biri profesyonel bir ressamın fırçasından çıkma tuvalleri andıran rengârenk sofraların dijital sanatla buluştuğu etkinlik Çiğdem Simavi danışmanlığında gerçekleşti. Etkinliğin komite üyeleri arasında Merve Gürsel, Defne Gürsel, Selin Habbab Özkaynak ve The Marmara Group yer aldı.

Zamansız Sofralar ziyarete açıldıMutfak sanatları, sofra düzenleme, çiçek tasarımı gibi disiplinlerin aynı potada eritildiği etkinlik, proje ortaklarından Bartuğ Sayılı’nın özel simülasyonlar kullanarak hazırladığı ışık tasarımı ve Mert Onaran’ın yapay zekâ ve 3D görsel efektler kullanarak hayata geçirdiği Suyun Zekâsı bölümleriyle alışılmışın dışında bir deneyime ev sahipliği yapıyor. Su parçacıklarından oluşan simülasyonların, özel yazılmış timecode’lar ile yaratıcı bir görsel deneyime dönüştüğü bu bölüme bir performans sanatları koreografisi de eşlik ediyor.

BFA Productions CEO’su Bartuğ Sayılı Reflections İstanbul’a ve Zamansız Sofralar deneyimine dair şu yorumda bulunuyor: “Reflections İstanbul Zamansız Sofralar Sergisi’ni yepyeni bir bakış açısı ve deneyim için hazırladık. Çok özel bir işbirliği yaparak tüm alt yapıyı üstlendik ve ilkini çok büyük bir heyecan ve özenle düzenliyoruz. Bunu her sene farklı temalarla yapacağımız bir özel bir deneyime dönüştürmek, yurtiçi ve yurtdışında farklı tema ve işbirlikleriyle daha da büyüterek devam ettirmek en büyük hedefimiz. Etkinlikte Esma Sultan Yalısı’nı bambaşka bir hale bürüyor, daha önce yaşanmamış, görülmemiş bir mekân olarak kurguluyoruz. Bunu başarmak için de özel ışıklara ve kurgulara başvuruyor, böylece konuklara içeri girdikleri andan itibaren bambaşka bir dünyaya adım attıklarını hissettirmeyi amaçlıyoruz. Bereket temasıyla vurgulanacak olan su, dijital ekranlarda hikâyeleştiriliyor. Su; sofra, sunum, çiçek düzenleme, kreatif dokular, müzik, ses ve ışık eşliğinde kalibre edilerek, katılımcıları daha önce hiç deneyimlemedikleri görsel bir yolculuğa çıkarıyor. Su parçacıklarından oluşan özel simülasyonlar, özel yazılmış kodlar ile eşsiz bir ışık tasarımına ve görsel şölene dönüşüyor.”

Reflections İstanbul Zamansız Sofralar Sergisi’ni 5-8 Ekim tarihleri arasında Esma Sultan Yalısı’nda ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.