MediaCat

YouTube’dan 1 milyar dolarlık satın alma

YouTube, Twitch’le video oyunlar için de yegâne video akış kaynağı olmayı hedefliyor.

YouTube’dan 1 milyar dolarlık satın alma

Google‘ın video platformu YouTube, bilgisayar ve konsol oyuncuları için oyun akışlarını canlı yayınlama olanağı sağlayan Twitch‘i 1 milyar dolara satın alıyor. Variety’nin haberinde tamamı nakit ödeme şeklinde gerçekleşecek satın almanın YouTube’un tarihindeki en büyük satın alma olacağı ifade ediliyor. Wall Street Journal ise iki firma arasındaki görüşmelerin henüz başlangıç aşamasında olduğunu ve nihai fiyatın kesin olarak hiçbir zaman öğrenilemeyebileceğini söylüyor. Gazetenin haberinde Twitch’in satın alma yerine fon yükseltme seçeneğini de değerlendirmek istediğini belirtiyor.

The Verge, Twitch’in aralarında Microsoft‘un da yer aldığı birçok farklı şirketten teklif aldığını fakat firma yetkililerinin platformu görmek istedikleri konuma yükseltebilecek güce gerçekten sahip olduğuna inandıkları YouTube’un teklifine sıcak baktıklarının altını çiziyor.

YouTube, Twitch'le video oyunlar için de yegâne video akış kaynağı olmayı hedefliyor.

Gamespot Twitch’in, ABD’de internetin ‘prime time’ı olarak nitelendirilen 19.00-21.00 saatleri arasındaki trafikteki payının geçtiğimiz Şubat ayında yüzde 1,8’e yükseldiğine ve platformun bu oranla Hulu, Facebook, Valve ve Amazon gibi devleri geride bıraktığına dikkat çekiyor. Wall Street Journal’ın haberinde Twitch’in aylık 45 milyon tekil kullanıcıya ulaştığı ve bu kullanıcıların 1 milyonunun video oyun akışı yayınladığı ifade ediliyor.

Henüz ne YouTube ne de Twitch tarafından resmi bir açıklama yapılmayan gelişmenin önümüzdeki günlerde kesinleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Variety, Wall Street Journal, The Verge ve Gamespot

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.