MediaCat

YouTube sohbet robotu denemesinde

Deneme aşamasındaki sohbet robotu, izleyicilere videolar hakkında detaylı bilgi sunabilecek.

YouTube, izleyicilerin videolar hakkında detaylı bilgi almalarını sağlayacak bir yapay zekâlı sohbet robotunu test etmeye başladı.

Platformun yeni yapay zekâ aracı, izleyiciye o video hakkında detaylı bilgi sunmanın yanı sıra ilgili içerikler de önerebiliyor. Eğitici bir video izleniyorsa, izleyiciye içerikle ilgili sorular da sorabiliyor. Deneme aşamasındaki sohbet robotu belirli videolarda ve yalnızca İngilizce olarak, ABD’deki 18 yaş üzeri Premium kullanıcılar tarafından Android cihazlarda kullanılabiliyor.

YouTube, sohbet robotunun yanı sıra video yorumlarını konu başlıkları altında düzenlenecek başka bir yapay zekâ aracını daha test ediyor. Platforma göre bu özellik, içerik üreticilerinin yorumlardaki tartışmalara daha hızlı katılabilmelerine yardım edecek ve kitlelerinin tartıştığı konulardan hareketle yeni içerikler üretmek için ilham verecek.

Yapay zekâ entegrasyonu doğrultusunda yakın geçmişte dublaj özelliğini duyuran ve içerik üreticilerinin ünlü müzisyenlerin sesini kullanarak video üretebilmeleri için müzik yapım şirketleriyle görüşmeler gerçekleştiren YouTube, temmuz ayında da videoların özetini otomatik oluşturmak için yapay zekâ kullanmayı denediğini duyurmuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.