Ads Leaderboard’un zirvesindeki 10 iş belli oldu

YouTube ve MediaCat ortaklığında gerçekleşen YouTube Ads Leaderboard Ödülleri sahiplerini buldu.

07.02.2018 - 14:18 | MediaCat

Ads Leaderboard'un zirvesindeki 10 iş belli oldu

YouTube tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan ve platformdaki reklamların ücretli görüntülemeler, organik görüntülemeler ve kitleyi elde tutmayı (videonun ne kadarının izlediğini) dikkate alan bir algoritma aracılığıyla sıralandığı Ads Leaderboard Türkiye’nin 2017 yılı liderleri belli oldu.

Ads Leaderboard Ödül Töreni, geçen yıl olduğu gibi yine MediaCat ve YouTube ortaklığında, sektör temsilcilerinin büyük ilgisi altında Soho House’ta gerçekleşti. Sunuculuğunu Ümit Erdim’in üstlendiği organizasyonun açılışını ise Contagious Strateji Direktörü Dan Southern yaptı.

Ads Leaderboard'un zirvesindeki 10 iş belli oldu

Southern’in, yeni pazarlama evreninde yolunu bulmakta güçlük çeken reklamveren ve ajanslara hitap ettiği sunumu beğeniyle izlendi. Southern, “Reklamverenler için her geçen gün daha tahmin edilemez ve karmaşık hale gelen pazarlama evreninde” ajanslara düşen rolün, işin yaratıcılık kısmını elden bırakmadan, ürettikleri işin etkisini (efektifliğini) de anlatabilir (satabilir) hale gelmek olduğunu belirtti. Bu dönüşüme kayıtsız kalmanın da seçenekler arasında olduğunu söyleyen Contagious Strateji Direktörü bu seçeneği değerlendirecek katılımcıları uyarmayı ihmal etmedi: “Bütün bunlar yokmuş gibi davranır, rekabetin yalnızca diğer ajanslarla yaşanacağını düşünürseniz gözden düştüğünüzde şikâyet etme hakkınızı kaybedersiniz.”

Ödül heyecanı zirvede

Southern’in ardından sahne Google Sektör Lideri Alp Refik’indi. Kreatiflerin görevinin gittikçe arttığına dikkat çeken Refik, şu anki şanslarının küçük markaların değer yarattığı, kendilerini ifade edebilecekleri büyük kitlelere daha kolay ulaşabilecekleri ama tüm dünyaya hitap etmek zorunda olmadıkları bir dünyaya doğru gidilmesi olduğunu söyledi. Refik, önümüzdeki günlerde yaratıcılığa daha çok ihtiyaç olacağının altını çizerek ajans ve markaların ödüllerini birlikte vermek üzere Google Türkiye Ajans İlişkileri Yöneticisi Yeşim Öztekin’i sahneye davet etti.

İlk olarak Ads Leaderboard Türkiye’nin aylık olarak yayınlanan listelerinde yıl boyunca en çok yer almayı başaran ilk üç kreatif ve medya ajanslarına ödülleri verildi. Kreatif ajanslarda Rafineri birinci olurken onu Alametifarika ve Manajans JWT takip etti. Medya ajanslarında ise Hype birinci olurken Mindshare ikinci, Starcom üçüncü sırada yer aldı. Listede en sık yer almayı başaran ilk 5 marka ise sırasıyla Turkcell, Unilever, Garanti Bankası, Vodafone, Samsung oldu.

YouTube Ads Leaderboard Türkiye 2017’de ilk 10’a girmeyi başaran marka ve reklamlar şöyle:

1. Cornetto Türkiye – İlk Adımı Sen At

Reklam Ajansı: Manajans/JWT
Medya Ajansı: Mindshare

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.