MediaCat

Young Lions Türkiye için hazır mısınız?

Festivalin Türkiye temsilcisi MediaCat, Reklamcılar Derneği ve Reklamcılar Vakfı işbirliğinde bu yıl genç reklamcıları Cannes Lions heyecanına davet ediyor.

Young Lions Türkiye için hazır mısınız?

Bu yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin Türkiye temsilciliğini üstlenen MediaCat, Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği ve Reklamcılık Vakfı işbirliğinde festivalin 30 yaş ve altındaki gençlerin yaratıcılığını değerlendirdiği Genç Aslanlar’ın Türkiye elemeleri hayata geçiriliyor.

Geçtiğimiz sene ne yazık ki gerçekleştirilemeyen yarışmanın, bu yıl da ana sponsor bulunamamasından ötürü gerçekleştirilememesi gündemdeyken, sektör paydaşlarının sektörün gençlerine olan inançlarını yitirmemeleri ve el birliğiyle Young Lions Türkiye’nin hayata geçirilmesi için destek olmalarıyla gerekli fon ilk 24 saatte, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Volkan İkiler’in ve Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Kula’nın da büyük desteğiyle sağlandı.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de Vicky Habif’in katkılarıyla hayata geçirilen Young Lions Türkiye’ye Akmerkez ve Getty Images destek verirken tüm sponsorlar ise şu şekilde: Sözcü, 25Film, 4129Grey, Anima, Autonomy, Cheil, Concept, Depo Film, Film Park, Havas Istanbul Creative Group, Kala Film, MediaCom Istanbul, Medina Turgul DDB, Mindshare Türkiye, MullenLowe Istanbul, Ogilvy İstanbul, OMD Türkiye, People Communications, Publicis Istanbul, Puck Global, Rafineri, TBWA\Istanbul, Tribal Worldwide İstanbul, VMLY&R İstanbul ve Wavemaker Türkiye.

MediaCat olarak sektörün gelişimine desteği böylesi büyük olan bu amaç uğruna paydaşların elini taşın altına koymasından çok mutlu olduğumuzu dile getirmek ister, tüm sektör paydaşlarına teşekkürlerimizi borç biliriz.

Bu yıl sektörün 30 yaş altı sektör yaratıcıları Cyber, Marketer, Film ve Media olmak üzere toplam dört kategoriye başvurabilecekler. Her kategoriden kazanan bir takım ise 17-22 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Young Lions seçmelerinde yarışma imkânı bulacaklar. Yarışmaya katılım kuralları ve yarışmanın tüm detayları için takipte kalın!

“Bu işbirliği bize cesaret verdi”

Felis 2018 jürisinden toplantı notları
Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Volkan İkiler

Günümüz pazarlama faaliyetlerinin değişen koşullarında bu değişime insan kaynağı yönetimi açısından da ayak uydurabilmek çok önemli. Rekabetin son derece yoğun olduğu sektörümüzde en büyük gücümüz ise kuşkusuz sahip olduğumuz insan kaynağımız.

Young Lions, Vicky Habif’in çabalarıyla yıllarca emek verilmiş sektörümüze yeni yeteneklerin kazandırılması konusunda öncü olmuş bir platform. Reklamcılık Vakfı ve bu yıl MediaCat’in de emek verdiği bu yarışmaya ana sponsor bulunamaması nedeniyle Türkiye’nin katılamaması durumu gündeme geldiğinde sektörün prodüksiyon şirketleri, reklam ajansları, medya ajansları, dijital ajanslar, medya ve reklamverenlerinin el ele vererek eşitlikçi katılımla gereken bütçeyi 24 saat içinde yaratmış olması sektörümüzün ortak bir amaç uğruna bir araya gelerek mucizeler yaratabileceğinin bir kanıtı olmuştur. Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu olarak bu işbirliği bize çözülmesi gereken yeni konular için olağanüstü bir cesaret vermektedir. Bu önemli projeye destek veren tüm değerli iş ortaklarımıza sonsuz teşekkürlerimizle.

Sektörün seferberliği

Reklamcılık Vakfı olarak temel misyonumuz sektörümüzün insan kaynağının hem heyecanını hem gelişimini hem de sektörün dünyayla rekabetindeki gücünü yine sektörün emeği ve desteği ile büyütmek, ileri götürmek. Bizim işimizde Cannes Lions çok önemli bir yarışma, kendi içinde bir okul ve ciddi bir çıta. Her yıl yapılan Genç Aslanlar (Young Lions) yarışmasının kazanan gençleri bu sayede dünyanın her yerinden Cannes’da yarışma ve festivale katılma hakkı elde ediyor. Gençler için çok kıymetli bir tecrübe.

Young Lions Türkiye için hazır mısınız?
Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Kula

Biz yarışmanın Türkiye ayağını her yıl vakfımız aracılığıyla gerçekleştiriyorduk ancak bu yıl sponsorsuzluktan neredeyse yapamayacaktık. Üzgündük. Derken, dernek başkanımız Volkan İkiler müthiş bir kıvılcım yaktı. Bunca darboğaza rağmen herkes destek oldu. Kendi gücümüze inanmamız için nefis bir örnek yaşandı. Biz bu sektörde çok güzel ve özel bir kalabalığız. Seferberlik insana duygusal anlar yaşatıyor ve umut veriyor. Bu sene bu işi mümkün kılan başta Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu olmak üzere değerli kreatif ajanslara, medya ajanslarına, prodüksiyon şirketlerine, reklamveren ve mecralara, Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu ve tüm sektör adına çok teşekkür ederim. Bu işin organizasyonunu üstlenen ve bize bu seneki süreçte ilk günden beri destek olan, cesaret veren Pelin Özkan ve MediaCat ekibine minnettarız. Vicky Habif’in yıllardır bin bir emekle yürüttüğü Young Lions’ı bu sene yine hep beraber yapacağız.

Kazanacak gençlere şimdiden söyleyeyim, çok özel bir senenin kazananı olacaksınız, çok şanslısınız.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.