Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışmasına başvurular başladı

Bu yıl "kentsel etkileşim merkezi" konseptiyle gerçekleşecek yarışmaya başvurular 16 Ağustos'a kadar sürecek.

19.04.2019 - 15:15 | MediaCat

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışmasına başvurular başladı

Rönesans Holding tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Sürdürülebilir Geleceği Tasarla yarışmasına başvurular başladı. Tüm mimar ve mühendis adaylarının katılımına açık olan yarışmaya başvurular 16 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek.

Üniversite öğrencilerine sürdürülebilirlik kültürünü kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada katılımcılardan doğal kaynakların verimli kullanıldığı, çevreye saygılı, her aşamasında sürdürülebilir ve sosyal girişimciliği öne çıkaran projeler hazırlamaları bekleniyor. Yarışmada dereceye giren gençler, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra, Rönesans Holding bünyesinde staj ve çeşitli eğitim programlarına katılma şansına da sahip olacaklar.

Bu yılın konseptinin “kentsel etkileşim merkezi” olarak belirlendiği yarışmaya Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde mimarlık, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, çevre mühendisliği ve şehir bölge planlama eğitimi alan tüm öğrenciler katılabilecek. Yarışmacıların bireysel veya en fazla beş kişiden oluşan ekiplerle katılabileceği yarışma hakkında detaylı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşılabilir.