YKM’den tasarım yarışması

YKM, gençlerin önünü açmaya yönelik projelere devam ediyor. YKM, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) işbirliği

24.04.2008 - 09:43 | MediaCat

YKM, gençlerin önünü açmaya yönelik projelere devam ediyor. YKM, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) işbirliği ile geçtiğimiz yıl düzenlediği ve her yıl tekrarlanacak olan “Benim Vitrinim” YKM Vitrin Tasarımı Yarışması’nın yanı sıra, bu alanda öğrencilere verdiği desteğini yepyeni bir yarışmayla sürdürüyor.

Türkiye’de bulunan üniversitelerin, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile Grafik Bölümü lisans öğrencilerine yönelik yapılan “YKM Alışveriş Torbası Tasarım Yarışması”, MSGSÜ işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

“YKM Alışveriş Torbası Tasarım Yarışması” ile öğrencilerden, YKM’nin mağazacılık anlayışı çerçevesinde dikkat çekiciliği, yeniliği hissettiren genel (sezonluk olmayan) kullanıma yönelik, uygulanabilir bir alışveriş torbası tasarlamaları isteniyor. YKM bu yarışmaya, üniversite – sanayi işbirliğini güçlendirmek, yeni ve yaratıcı fikirlere zemin oluşturmak, yaratıcı beyinlere, özellikle de Türkiye’deki “Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü” ve “Grafik Bölümü” öğrencilerinin yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla yola çıkıyor.

Genç ve başarılı tasarımcıları tanıtmak ve yeni ürünlerin geliştirilmesindeki başarılı düşünceleri ve tasarımları ödüllendirmek üzere, Türkiye genelinde düzenlenecek yarışmaya, öğrenciler, tasarımlarını prototip ve teknik açınım şeklinde hazırlayacaklar. Öğrencilerin tasarımlarını en geç 23 Mayıs 2008 tarihine kadar MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’ne teslim etmeleri gerekiyor.

30 Mayıs 2008 tarihinde toplanacak olan YKM seçici kurulu ve akademik jüri tarafından tüm tasarımlar değerlendirilecek. Alışveriş torbasına yeni bir boyut getirmeyi amaçlayan proje sonunda, dereceye giren yarışmacıların isimleri, 03 Haziran 2008 tarihinde açıklanacak ve tasarımlar 03 Haziran 2008 – 13 Haziran 2008 tarihleri arasında MSGSܒnde sergilenecek. Dereceye giren tasarımlar YKM mağazalarında müşterilerle buluşabilecek.

YKM Alışveriş Torbası Tasarımı Yarışması sonunda;
Dereceye giren ilk üç tasarımla, 3 adet mansiyon ödülü sahiplerini bulacak.

Genç ve yaratıcı öğrenciler, yarışma koşullarının bulunduğu kitapçık, katılım belgeleri ve başvuru formuna www.ykm.com.tr adresinden ulaşarak yarışmaya katılabilecekler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.