MediaCat

Yerel işletmelerle gerçekleştirilen forma lansmanı

“Tüm şehrin takımı” IFK Göteborg yeni sezon iç saha formasını önce şehirde, taraftarın sahip olduğu işletmelerde satışa çıkarıyor.

Sezon öncesinde forma lansmanının futbolcuların katılımıyla gerçekleştirilmesi ve sonrasında formaların kulüp mağazalarında satışa çıkarılması kulüpler için klasik yöntemlerdir. Ancak her ikisi de İsveç’in en başarılı futbol kulüplerinden IFK Göteborg’un bu sezonki tercihi değil zira kulübün şehri kucaklamak adına farklı bir planı var.

Kulübün forma tedarik sponsoru Craft Sportswear ve ajansı Forsman & Bodenfors ile birlikte hayata geçirdiği forma lansmanı şehrin dört bir yanında, taraftarlarla birlikte gerçekleştiriliyor. Takımın tek bir semtin değil tüm şehrin takımı olduğunu vurgulamak ve yerel işletmeleri kucaklamak adına formalar önce yerel işletmelerde görücüye çıkarılıyor. Şehrin dört bir yanından taraftarların işlettiği restoran, kuaför, bar ve çeşitli mağazalarda boy gösteren formalar, kulübün resmî mağazalarından birkaç hafta öncesinde bu işletmelerde satışa sunuluyor.

Kulübün pazarlama ve ürün müdürü Gustaf Rönneklev, “Forma tüm şehrin forması, tıpkı bizim tüm şehrin takımı olduğumuz gibi. Bu forma taraftarımıza, kendi stadımız Gamla Ullevi’de olmadığımız zamanlarda onlarla bir araya geldiğimiz, alışveriş yaptığımız, sosyalleştiğimiz yerel işletmelere bir övgüdür” diyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

IFK Göteborg (@ifkgoteborg)’in paylaştığı bir gönderi

Forsman & Bodenfors Kreatif Direktörü Anna Karlsson ise forma lansmanının taraftarı öne çıkaran bir lansman olduğunu vurgulayarak, Göteborg’un mavi beyaz olduğunu herkese hatırlattıklarını söylüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.