Güneş’i ilk selamlayan topraklar

Tourism New Zealand'dan Yeni Zelanda'nın coğrafyası ve misafirperverliği üzerine bir film.

18.06.2019 - 10:56 | Arzu Nilay Kocasu

Güneş'i ilk selamlayan topraklar

Coğrafi konumu nedeniyle Dünya üzerinde her sabah Güneş’in doğuşuna ilk şahitlik eden ülkelerden biri olan Yeni Zelanda, coğrafyasının halkın misafirperverliği üzerindeki olumlu etkisini anlattığı bir reklam filmi yayınladı.

Gisborne, Hikurangi’deki kutsal bir dağda çekilen reklam filminde Yeni Zelanda’nın yerli halkından yaşlı bir Maori, bir kız çocuğuna ülkenin eşsiz coğrafi konumunun orada yaşayan insanların misafirperverliğine katkısını anlatıyor. Special Group imzalı reklam filminin temasına paralel olarak sosyal medya kullanıcılarını da kendi mesajlarını dünyayla paylaşmaya davet eden kampanya televizyon, sinema, açıkhava ve dijital mecralardan hedef kitlesine seslenecek.

Tourism New Zealand CEO’su Stephen England-Hall, kampanyayı şu sözlerle yorumluyor:

“Hikâye anlatımımıza getirdiğimiz bu yeni yaklaşım Yeni Zelanda’nın eşsiz doğasına hayat veriyor. İnsanlar arasında derin bağlar kurarak ve misafirperverliğin, ihtimamın, saygının sınırlarını genişleterek konuklarımıza, Māori halkı için ‘manaakitanga’ kavramının temelini oluşturan whānau (aile) muamelesi yapıyoruz. Ziyaretçiler Yeni Zelanda’ya sıklıkla ülkenin manzarası için geliyorlar. Birer yabancı olarak ayak bastıkları bu topraklardan, ülkemiz halkının samimi ve misafirperver tabiatını deneyimleyerek, whānau olarak ayrılıyorlar.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Tourism New Zealand
  • Reklam Ajansı: Special Group
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.