10 soruda Turşu Ajans!

"Etkileşim odaklı reklam ajansı" Turşu Ajans hakkında en çok merak edilen 10 soru ve cevapları karşınızda.

Advertorial 18.06.2019 - 11:28 | MediaCat

10 soruda Turşu Ajans!

Sektörde “Etkileşim odaklı reklam ajansı” mottosuyla dikkat çeken Turşu Ajans, hakkında en çok merak edilen 10 soruyu sizler için yanıtladı.

Turşu ismi kurumsal dünyada nasıl karşılanıyor?

Size bunu çok kısa bir şekilde anlatabiliriz. Toplantılarımızdan önce resepsiyona “Turşu Ajans’tan geliyoruz” deyince karşı tarafın tepkisi:

“?!*+)(/&%#”

Ama hiç unutulmamamızı sağladığı ve insanları gülümsettiği için ismimizi çok seviyoruz!

Peki, Turşu Ajans’ın ismi kadar işleri de dikkat çekiyor mu?

Sanıyoruz ki evet! Kuruluşumuzdan bugüne kadar yerel ve global birçok markayı portföye katarak devam etmemiz bunun bir göstergesi olabilir.

10 soruda Turşu Ajans!

İnternet sitenizde kendinizi “uzun ilişkilerin ajansı” olarak tanımlıyorsunuz. Neden?

Bu hem profesyonelliğimize ve kendimize olan güvene hem de olması gerekene esprili bir gönderme aslında. Tıpkı insan ilişkilerinde olduğu gibi marka – ajans ilişkisinde de birbirini iyi tanımak, ne istediğini bilmek çok önemli.

Şanslıyız ki markalarımızın yüzde 80’iyle başlangıçtan bugüne kadar süren bir ilişkimiz var. Ve bunu yakalamış olmak bizi çok mutlu ediyor.

Peki bu uzun ilişkiler, ajansın sosyal hayatına da etki ediyor mu?

Etmez olur mu? Öyle bir etki ediyor ki… Örneğin, bazı happy hour’larımız markalarımızdan biri olan Nerf’ün ürünleriyle geçiyor! Ajansta iki takıma ayrılıyoruz ve elimizde Nerf’lerle kendimizi kıyasıya bir kapışmanın içinde buluveriyoruz.

10 soruda Turşu Ajans!

Turşu Ajans’ın vizyonuna en çok katkısı olan şey nedir?

Portföyümüzde birçok sektörden yerel ve global marka bulunması bizi sürekli güncel tutmakla beraber verimlilik noktasında yeni çözümler aramaya itiyor. Bu da vizyonumuzu sürekli geliştirme gerekliliğini doğuruyor. Özellikle global markalarımız için yaptığımız işlerin beğenilmesi, “best case” seçilmesi ve bazı içeriklerimizin globalde de kullanılması heyecanımızı taze tutuyor!

“Etkileşim odaklı reklam ajansı” olmak ne demek?

Özellikle ana odağımız olan sosyal medyada, kullanıcıların beklentisine cevap vermek ve onlarla etkileşime girmek gün geçtikçe daha karmaşık bir hal alıyor. İçerik havuzunun büyüklüğü, markaların kullanıcıyla “gerçekten” etkileşime girmesini zorlaştırıyor. Gerçek bir etkileşim elde etmek birtakım yatırımlar ve sistem gerektiriyor.

Ne gibi gereklilikler var, örnek verebilir misiniz?

Kullanıcıların tüketim hızına kaliteli bir şekilde cevap verebilmek için sürekli yeni yollar arıyoruz. Bizce bu yollardan biri de içeriklerin profesyonel bir prodüksiyon ekibinin desteğiyle oluşturulması. Bu yüzden ajansımızın içinde bir stüdyo ve prodüksiyon ekibi oluşturduk.

Bunun yanında, sürekli olarak işimizin verimini artıracak yazılımlara da yatırım yaparak süreç takibini kolaylaştırıyor ve son çıktının arzu edilen kalitede olmasına özen gösteriyoruz. Önemli olan sürekli yenilenmek!

10 soruda Turşu Ajans!

Kazanılan her konkur sonrası ofis oturma düzeninin değiştiği doğru mudur?

Kazanılan her konkur kısmı doğru değil. Daha çok herhangi bir öğle arası sonrası ofise girdiğinizde, böyle bir şeyle karşılaşmanız mümkün diyebiliriz.

Ajans başkanınızın halı sahada çok iyi bir golcü olduğunu duyduk. Bu gerçek mi? Yoksa, karşı takımın defansı bilerek mi müdahale etmiyor?

Bu konuda yorum yapmak istemiyoruz!

Turşu Ajans olarak genç reklamcıları destekliyor musunuz?

Evet, kapımızı her zaman gençlere açık. Bu arada ajansımızın yaş ortalaması da 25. Genç fikirlere ve beyinlere her zaman güveniyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.