Yemeksepeti çalışanlarından eylem kararı

Trendyol'un ardından Yemeksepeti çalışanları da zam tatminsizliği nedeniyle eylem hazırlığında.

31.01.2022 - 14:27 | MediaCat

Yemeksepeti çalışanlarından eylem kararı

Maaşlarına yapılan yüzde 11’lik zammı protesto etmek için kontak kapatan Trendyol kuryelerinin ardından taleplerini dile getirmek için eylem kararı alan bir diğer işçi grubu da Yemeksepeti çalışanları oldu.

Cumhuriyet’ten Ali Can Polat’ın haberine göre, Yemeksepeti İşçi Komitesi Sözcüsü Kaan Gündeş, 2 Şubat günü açıklanacak olan zam oranına ilişkin şirketteki duyumların asgari ücret seviyesinde olduğunu ifade etti ve “Yıllardır sendikalı olmak için mücadele ediyoruz. Şirket şu an sendikanın haklarını geri almak için dava açtı. Biz hem açıklanacak zamlı ücretlerin en az net 5 bin 500 TL artı yan haklar olması için hem de sendikaya açılan davanın geri çekilmesi için bir basın açıklaması yapacağız” açıklamasında bulundu.

Yemeksepeti’nde sendikalaşmanın önüne geçmek için kurye ve depo işçilerinin “büro elemanı” meslek koluna kaydırıldığını söyleyen Gündeş, “Sendikal örgütlülüğü engellemek için her yol deneniyor. Bir an önce meslek kolu tanımlarının düzeltilmesini ve arkadaşlarımızın tekrar taşımacılık meslek koluna alınmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: SputnikNews

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.