MediaCat

Mavi kapakları mama kabına dönüştüren proje

Çocuklarla el ele veren Nestlé Purina PetCare Türkiye’den sokak hayvanlarına destek.

Mavi kapakları mama kabına dönüştüren proje

Nestlé Purina PetCare’in sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sahiplendirme konularına çözüm üretmek amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin son fazı çocukların desteğiyle tamamlandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın tarafından yaklaşık 750 çocuğa evcil hayvan davranışları ve bakımının yanı sıra sokak hayvanlarıyla ilgili farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından mavi plastik kapak toplama programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken mavi kapaklar da sokak hayvanları için dönüştürüldü ve 35 adet mama kabı elde edildi. Mama kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla birlikte sokak hayvanlarının kullanımına sulundu. Eğitimlerini tamamlayan ve mavi kapak dönüşümüne katılan öğrencilere hem dünyanın hem de sokaktaki dostlarımızın kahramanları olduklarını gösteren 21. Yüzyılın Minik Kahramanları sertifikaları verildi.

Nestlé Purina PetCare Türkiye Genel Müdürü Ayça Erkol, konuyu, “Tüm dünyada hayvanlarla bir arada olmanın yaşamlarımıza pozitif bir katkı sağladığını biliyoruz. Öte yandan hayvan sevgisi, çocuk yaşta gelişen benzersiz bir kazanım. Canımız Sokakta projemiz kapsamında hem sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirme hem de çocukları bu sevgiyle tanıştırma fırsatı bulduk. Çocukların iyilik yapma gücünden ve müthiş gayretlerinden çok etkilendik. Onların sayesinde başardık. Yardıma muhtaç hayvanlara destek olabildiğimiz ve gelecek nesillerin bilinçlendirilmesine katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz. Projeye destek olan tüm çocuklara ve proje ortaklarımıza çok teşekkürler” sözleriyle değerlendirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.