Yayıncılardan programatik işbirliği

Pangaea Alliance internetin devlerine karşı.

19.03.2015 - 16:37 | Haluk Kasarcı

Yayıncılardan programatik işbirliği

Dijital reklam harcamalarından aslan payını alan teknoloji devleri Microsoft, Google ve Facebook‘un karşısında artık hatırı sayılır bir rekabet unsuru olduğu söylenebilir. Dünyanın en prestijli yayınlarından The Guardian‘ın öncülüğünde kurulan Pangaea Alliance; Financial Times, CNN International, Reuters ve Economist‘in dijital reklam alanlarını bir havuzda birleştiriyor. Pangaea markaları programatik reklam sistemi sayesinde 110 milyondan fazla okuyucuyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Yayıncılardan programatik işbirliği

The Guardian’ın ardındaki yayın grubu Guardian News&Media’nın Küresel Gelir Direktörü Tim Gentry, Pangaea’nın önemini “Bu birlikteliği özel kılan şey, ortaklarının kalitesi” sözleriyle ifade ediyor.

Giderek reklamverenlere geniş ölçekte hizmet veren medya kuruluşlarının hâkimiyetine giren online gösterim reklamcılık pazarının global hacmi Group M’in tahminlerine göre 60 milyar dolar seviyesinde. eMarketer verilerine göreyse İngiltere’de sadece Google ve Facebook’un, bu yıl itibarıyla değeri 1 milyar pound’un üzerindeki online gösterim reklamcılık pazarının yarısını alacağı belirtiliyor.

Yayıncılardan programatik işbirliğiPangaea’nın ortaklarına göre reklamverenler bu birliktelik sayesinde etki gücü yüksek ve güvenilir küresel bir izleyici kitlesine erişme imkânı yakalıyor. Örneğin Financial Times Reklam Satış Direktörü Dominic Good “Bizim reklamverenlerimiz aslında Financial Times okurlarının kalitesini satın alıyor” diyor. Good’a göre Pangaea “güvenilir bir reklam atmosferi, pratik hedefleme yetenekleri ve devasa bir ölçeği beraberinde getirerek birinci sınıf yayıncıların tekliflerini kuvvetlendirmelerini” sağlıyor.

Nisan ayında beta aşamasında hayata geçirilecek işbirliğinin yılın sonunda tam olarak hizmete girmesi bekleniyor.

Kaynak: The Guardian

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.