Yapı Kredi’den ‘Tweet’le Aç’ deneyi

Banka, Medcezir entegrasonu ile tweet rekoruna koştu.

12.05.2015 - 11:52 | MediaCat

Yapı Kredi'den 'Tweet'le Aç' deneyi

Yapı Kredi Play, Medcezir dizisinde yaptığı iş birliğini Twitter‘ın yeni reklam modeli “Tweet’le Aç” (Flock to Unlock) ile destekleyerek ilginç bir etkileşim yarattı. Star TV’de yayınlanan, Türkiye’nin en çok izlenen gençlik dizilerinden Medcezir’de gerçekleşen entegrasyon ile Medcezir izleyicileri, dijital ortamda etkileşime geçerek belirlenen hedefe ulaştı ve 1 saatin sonunda Twitter’daki kilitli videonun açılmasını sağladı.

Kampanya doğrultusunda Play Kart‘a özel olarak, dizi akışına uygun şekilde, Medcezir oyuncularından Mert‘in sevgilisine seslendiği bir video hazırlaması sağlandı. 8 Mayıs tarihli bölümünün yayın saati öncesinde sosyal medya üzerinden ve dizi yayına başladığı esnada ekran alt bantları ile Mert’in Eylül‘e bir sürpriz yapacağı ve bu sürprizi Eylül‘den önce izlemek isteyenlerin 1 saat içerisinde 10 bin tweet atmaları gerekeceği duyuruldu. Kampanya hashtag’i olarak belirlenen #MertinVideosu hashtag’i ise, dizi esnasında yapılan TV senaryo entegrasyonu ve ekran alt bantları ile duyuruldu. Kampanya hashtag’inin #MertinVideosu olduğunu öğrenen izleyiciler 1 saat içerisinde tweet atarak, sadece Play Kart takipçilerine özel hazırlanan videoyu izleme şansına sahip olacaktı.

Kampanya sonucunda 1 saat içerisinde 13 bin tweet atıldı. Hazırlanan video ile genel kampanya ortalamasında yüzde 3-5 seviyesinde olan etkileşim oranı 4 kat artarak yüzde 18’e çıktı. Yayın süresince yaklaşık 4,5 milyon kişiye erişim sağlandı. “Tweetle Aç”ı kullanarak bu deneyime dâhil olan Medcezir severlere, hedefe ulaşılıp videonun kilidi açıldığında Twitter üzerinden otomatik bir mesaj gönderilerek videoyu izlemeleri sağlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.