MediaCat

Yapay zekâya karşı doğadan yana

Nikon Peru’dan doğanın mucizevi güzelliğini hatırlatan kampanya.

Birkaç anahtar kelime girilerek yapay zekâ sayesinde gerçeküstü görseller üretilebilmesi, başta daha az kaynağa sahip yerlerdekiler olmak üzere fotoğrafçıları olumsuz etkiliyor. Örneğin Latin Amerika’ya bakıldığında markaların fotoğrafçılara ilgisinin azaldığı, dolayısıyla fotoğrafçıların iş ve kazanç kaybı yaşadığı görülüyor. Yapay zekâ her geçen gün hayatımızda daha çok alana hükmederken, Peru’da hayata geçirdiği yeni kampanyasında Nikon gerçek dünyadan vazgeçmeme çağrısında bulunuyor.

Circus Grey imzalı Natural Intelligence açıkhava kampanyasında fotoğrafçıların Nikon fotoğraf makineleriyle çektiği olağanüstü doğal güzelliklere yer veriliyor. Yapay zekâ internet sitelerinde kullanılan anahtar kelimelerden yola çıkan fotoğrafçılar, doğanın, hayal gücümüzün ötesine geçerek bizi şaşırtabileceğini gösteriyor.

Nikon’un dünyadaki tüm fotoğrafçılara önemli bir bağlılık duyduğunu ifade eden Circus Grey Peru Kreatif Direktörü Charlie Tolmos, inisiyatif alarak fotoğrafçılığı desteklemenin kendileri için oldukça önemli olduğunu söylüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.