Yanan eşyalar müzesi

Yeni Zelanda'da evlerde duman dedektörü bulundurmanın önemine dikkat çeken kampanya.

28.10.2022 - 12:43 | Sencer Uçar

Evlerde duman dedektörü bulundurmanın hayat kurtarıcı önemine dikkat çekmek isteyen Yeni Zelanda Yangın ve Acil Durum Teşkilatı, yanan evlerden çıkarılan eşyaları bir müzede topladı.

Yangından duman dedektörü sayesinde kurtulanların ateşten nasibini alan eşyaları müzede sergilenirken, hazırlanan ilanlarla da duman dedektörünün önemi ve nerelere yerleştirilebileceği anlatılıyor.

Yeni Zelanda Yangın ve Acil Durum Teşkilatı Risk Düşürme Uzmanı Luke Burgess, “Ciddi ev yangınları kimsenin başına gelmesin ama yaşam alanları, yatak odaları ve koridorlarda aktif duman dedektörü bulundurmanın önemini ne kadar vurgulasak yetmez. Aktif duman dedektörleri onların eşyalarını kurtaramadı belki ama hayatlarını kurtardı” yorumunda bulundu.

Motion Sickness kreatif ekibinden Andrew Hathaway ve Kelly France ise, “Yanmış kişisel eşyalarla karşılaştığınızda, aklınıza en kötüsü gelir tabii. Yeni Zelandalılara, yangının eşyaları alabileceğini ama canlarını alamayacağını göstermek istedik. Müzelerde artık hayatta olmayanların eşyalarının sergilenmesi beklendiği için müze uygulaması dikkat çekici nitelikte. Eşya kaybetmek canların da kaybedildiği anlamına gelmez” şeklinde konuştu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Yeni Zelanda Yangın ve Acil Durum Teşkilatı
  • Reklam Ajansı: Motion Sickness
Kaynak: LBB Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.