MediaCat

Instagram 2 milyar kullanıcıya ulaştı

Instagram, kullanıcı sayısı açısından Facebook’a bir adım daha yaklaştı.

Instagram 2 milyar kullanıcıya ulaştı

Çarşamba günü üçüncü çeyrek bilançosunu paylaşan Meta, Instagram’ın dünya genelinde 2 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı.

2 milyar aylık aktif kullanıcısına ulaşan Instagram, son verilerle birlikte Facebook ile arasındaki farkı biraz daha kapatmış oldu. Facebook’un 2,96 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı bulunuyor. Meta bünyesindeki mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın günlük 2 milyarı aşkın kullanıcısı olduğu belirtilirken, Meta uygulamalarının aylık aktif kullanıcısı sayısı ise dünya genelinde 3,71 milyara ulaşmış durumda.

Instagram, Haziran 2018’de 1 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını aşmıştı. Kullanıcılara daha öncesinde yalnızca takip ettikleri kişilerin paylaşımları gösterilirken, o tarihten sonra kullanıcılara muhtemel ilgi alanlarına göre paylaşım sunulmaya başlanmış, platforma TikTok tarzı kısa süreli video formatı Reels getirilmişti.

Bünyesinde Facebook, Instagram, WhatsApp ve Quest VR’ı bulunduran Meta’nın üçüncü çeyrekte reklam gelirleri 27,24 milyar dolar olarak açıklandı. Şirketin geçtiğimiz yıl aynı dönem reklam geliri ise 28,3 milyar dolar olarak gerçekleşmişti. Meta dördüncü çeyrekte 30-32,5 milyar dolar gelir elde etmeyi beklediğini açıklarken, şirket geçtiğimiz yıl aynı dönemde 33,67 milyar dolar gelir elde etmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.